Gurķu ražotāji nesteidzas apgalvot, ka pārvarējuši Krievijas liegumu

0 komentāri

Latvijas lielie ražotāji jau labu laiku veikalos piedāvā jaunos šīs sezonas gurķus, bet mazākas komercsaimniecības tikai tagad gatavojas sēšanai. Dārzeņu audzētāji bija vieni no tiem, kas vissmagāk cieta Krievijas ieviesto sankciju dēļ. Tagad viņi saka, – nozare ir atguvusies un zaudētā Krievijas tirgus vietā veiksmīgi eksportē uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tā par gaidāmo lielo darba cēlienu stāsta gurķu audzētājs Egils Druviņš. Lielie dārzeņu audzētāji jau pasteigušies un viņu produkcija nopērkama veikalos, taču mazākie saimnieki vēl tikai gatavojas sēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmie lauku gurķi veikalu plauktos varētu būt marta beigās. Pēdējie gadi dārzeņu audzētājiem nav bijuši viegli pēc Krievijas aizlieguma importēt Eiropas Savienības dārzeņus, turklāt pašmāju tirgū jākonkurē ar citām valstīm, piemēram, Poliju.

Foto

Kopumā gan dārzeņu audzētāji sākuši atgūties. Pagājušajā gadā produkcijai bijušas labas cenas, ne tā kā iepriekš, kad dārzkopjiem nācies strādāt zem pašizmaksas. Jaunās sēklas naudu nodrošinājuši ES atbalsta maksājumi.

Nozarē gan joprojām jūtama Krievijas embargo ietekme, taču pašmāju ražotāji tagad daudz vairāk eksportē dārzeņus uz citām ES valstīm. Galvenais Latvijas dārzeņu eksporta tirgus ir Baltijas valstis, bet tirdzniecība pieaugusi arī uz Vāciju, Norvēģiju, Poliju un citām valstīm.

Dārzeņu audzētāji gan vēl neņemas apgalvot, ka Krievijas liegums līdz galam pārdzīvots. Pašlaik Eiropas valstīs noliktavas ir pilnas ar kāpostiem un burkāniem, un tikai pavasara beigās varēs aplēst patieso situāciju.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas