Garantēto atlīdzību izmaksai Trasta komercbankas noguldītājiem nepieciešami 64 miljoni eiro

0 komentāri

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš šodien žurnālistus informēja, ka valsts garantēto atlīdzību izmaksai Trasta komercbankas noguldītājiem nepieciešami apmēram 64 miljoni eiro.

Pilnvarnieki, kuri šodien iecelti ar FKTK padomes lēmumu, sagatavos infrastruktūru, lai varētu veikt garantēto noguldījumu izmaksu klientiem. Putniņš akcentēja, ka nebūs nepieciešami Noguldījumu garantiju fonda līdzekļi vai valsts budžeta nauda, jo garantētajiem noguldījumiem varēs izmantot pašas bankas naudu. FKTK sola, ka meklēs iespēju izmaksāt garantētās atlīdzības pēc iespējas ātrāk. Likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksa jāsāk divdesmit darba dienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas. Par izmaksas kārtību FKTK informēs pēc lēmuma pieņemšanas.
Jau ziņojām, ka lēmums pieņemts, jo banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās darbības jomās, tostarp ilgstoši trūkumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

Bankas likvidācijas gadījumā katram klientam izmaksās valsts garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro.Valsts garantētā atlīdzību līdz 100 000 eiro. Jau secināts, ka tas ļauj visus savus noguldījumus šajā bankā pilnā apmērā atgūt 93% noguldītāju. Līdz ar to būs ievērotas vairākuma noguldītāju intereses, tā norāda Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija. Tāpēc nolemts, ka bankas glābšana nav sabiedrības interesēs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas