Gaidāma daudzu mazo un vidējo uzņēmumu slēgšanu, prognozē LTA

1 komentārs

Nākamajos gados iecerētās darbaspēka nodokļu izmaiņas tikai pasliktinās mazo un vidējo tirgotāju pastāvēšanas iespējas, tā uzskata Latvijas Tirgotāju asociācija. Jau līdz šim ik gadu lielā darbaspēka nodokļu sloga dēļ ir veikali, kas savas durvis aizver.

Minimālās algas palielināšana par 10 eiro un reizē tādā pašā apmērā paceļot neapliekamo minimumu nākamgad, neradīs zaudējumus uzņēmējiem. Taču neapliekamā minimuma diferencēšana nākamajos gados palielinās maziem un vidējiem uzņēmumiem kopējo nodokļu slogu. Pieredze liecina, ka Latvijas uzņēmējiem piederošajos vietējos veikalos cenu celšana, lai segtu šo izmaksu kāpumu, draud ar klienta zaudēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs:

Turpināsies tas, kas ir šobrīd – mazināsies mazo uzņēmumu īpatsvars un palielināsies divu globālo uzņēmumu īpatsvars. Turpināsies koncentrācijas, sevišķi tirdzniecības nozarē, un tas ir nepareizi.

Lieliem uzņēmumiem esot lielākas iespējas strauji necelt cenas, jo tie no apgrozījuma samaksā 5% nodokļos, kamēr mazie – līdz 12%. Turklāt tirdzniecībā jūtams spiediens uz algām, jo trūkst darba spēka un notiek karš, kurš kuru pārvilinās, viņš norāda.

Tikmēr ēnu ekonomikas pētnieks Arnis Sauka norāda, ka minimālās algas celšana īstermiņā var nenest labumu tautsaimniecībai, ja ar to plānos mazināt ēnu ekonomiku. Kā zināms, Latvijā tā ir liela problēma, pētījumi liecina, ka katra piektā alga tiek saņemta aploksnē.

Pētnieks Arnis Sauka:

Esmu pilnīgi pārliecināts, kad šo minimālo algu var mierīgi celt. Daudzi uzņēmēji ir šajās ēnās, pat ja to neatzīs, viņi būs spiesti aplokšņu algu maksāt vairāk nodokļos. Taču līdz ar to samazinās reālā pirktspēja, jo viņi to, visticamāk, darīs uz darbinieku reālās algas rēķina.

Tirgotāji pārmet solījumu neturēšanu mazināt darba spēka nodokļus un šaubās, vai, veicot izmaiņas nodokļu politikā, ir pietiekami analizēta situācija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ivars Pučurs
    0

    Ivars Pučurs

    Tad nesaprotu, kāpēc Vācijā pie pārdevēju algām 2000 EUR mēnesī pārtika ir lētāka kā Latvijā. Ar pazemināto PVN 7% tas nebūtu iespējams. Tajā pašā ALDI pārdevējas strādā 3x ātrāk, nekā, piemēram Maximā, bet ik pa stundai tiek nomainītas. Labi apģērbi vispār ir 3x lētāki. Tur cilvēka darbam ir vērtība, bet precei nav. Autoserviss tāpēc 10x dārgāks kā Latvijā.

    03.10.2015 15:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas