Elektrības tirgotāji pārkāpj patērētāju tiesības uz pretenzijām pret rēķinu, secina PTAC

0 komentāri

Visu četru elektrības tirgotāju līgumos iekļauti netaisnīgi nosacījumi, piemēram, neatbilstoša maksa par līguma pirmstermiņa izbeigšanu vai ierobežotas patērētāja tiesības iesniegt tirgotājam pretenzijas par rēķinu, situāciju elektrības tirgū pēc brīvā tirgus ieviešanas analizējis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Ar tirgotājiem turpinās pārrunas par netaisnīgo nosacījumu labošanu un lielā mērā visi trūkumi jau esot novērsti, pauž PTAC.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr Konkurences padome (KP) atzīst, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām kopumā vērtējama pozitīvi, tomēr pastāv būtiski riski vienlīdzīgai konkurencei. Konkurences padome paudusi šos secinājumus, noslēdzot elektroenerģijas tirgus uzraudzību.

Analizējot situāciju, par būtisku risku Konkurences padome uzskata uzņēmuma Sadales tīkls dominējošo stāvokli. Sadales tīkls tagad faktiski ir vienīgais elektrības sadales operators. Tā kā visiem elektrības tirgotājiem ir jāslēdz līgums ar Sadales tīklu par elektrības piegādi, pastāv bažas, ka monopolists var diktēt sev izdevīgus nosacījumus.

”Tirgotāji ir tiešā atkarībā no Sadales tīkla līgumiem, no piegādēm, un zināmi riski ir identificēti. Proti, ka esošie līgumi kaut kā vairāk tos spēles noteikumus par labu Sadales tīklam ir izvirzījuši. Tur ir gan kaut kādi strikti termiņi, kādā veidā jāveic atskaitīšanās, norēķināšanās un visa informācija. Vairāk tā kā uzņēmuma Sadales tīkls pusē ir šī te tirgus vara, kas var izvirzīt, tostarp arī uzspiest, ilgtermiņā nepamatotus līguma nosacījumus tirgotājiem,” pauda Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas