Eksportēt Latvijas ābolus būtu grūti, jo spēcīgs konkurents ir Polija

0 komentāri

Darbā, mājās vai viesos šobrīd gandrīz katram uz galda ir āboli – ir ražas laiks. Interesanti, ka šogad katrā reģionā ābolu raža ir citādāka un Zemgalē tā ir labāka nekā citviet.

Izrādās, ka tam par iemeslu ir nepastāvīgie laikapstākļi pavasarī un sausums vasarā. Vai ziemā Latvijā ēdīsim vietējos ābolus, un kā mūsu zemniekiem veicas ar šo augļu eksportu?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ābolu audzētājs no Tukuma novada Guntis Ofkants tuvākajās divās nedēļās plāno novākt vēlās ābolu šķirnes, tostarp arī Spartānu. Ābeļu zaros šogad ir daudz sīku augļu.

Guntim Ofkantam ir 11 hektāru liels ābeļdārzs. Ar šo garšīgo kārumu audzēšanu sāka nodarboties pirms nepilniem 20 gadiem un nenožēlo.

Tā kā ābolu cena Latvijā ir atkarīga arī no poļu zemniekiem, jo to prece aizņem lielu tirgus daļu, šogad situācija izskatās cerīga, jo arī Polijā rekordlielas ražas nav bijušas. Vienīgais – āboli šajā rudens/ziemas sezonā var beigties ātrāk nekā iepriekšējā.

Zemnieki var pabarot Latviju ar āboliem, eksportēt gan būtu grūti, jo Polija ir spēcīgs konkurents, uzskata ābolu audzētājs no Bauskas novada Vladimirs Fišers. Viņš par ražu šogad nesūdzas – Zemgalē tā ir padevusies.

Āboli ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Tajos ir vairāk nekā 50 dažādu vērtīgu vielu. Starp citu, mūsu klimatiskie apstākļi šo augli padara īpaši aromātisku.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas