Eksperti: Drūzmēšanās veikalos ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā

0 komentāri

Spītējot runām par Latvijas ekonomikas atdzišanu, Latvija turpina palielināties iedzīvotāju pirktspēja. Par to liecina mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, kas pēc ekspertu teikta būs galvenais tautsaimniecības dzinulis šogad. 

Labvēlīga situācija veikalos varētu turpināties arī šogad, ņemot vēra  algu pieauguma turpināšanos, un gāzes cenu samazināšanos, kas esot gaidāma gada otrajā pusē.

Kā atzīst ekonomisti drūzmēšanās Latvijas veikalos, ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā.

Novembrī mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 1,3, bet gada griezuma par gandrīz 5%. Tas ir visai ievērojams kāpums, īpaši, ja ņem vērā  ziņas par ekonomikas atdzišanu, kas saistīta ar eksporta un investīciju kritumu. Turklāt labā ziņa, ka  iedzīvotāju labklājība un līdz ar to arī pirktspēja  augs arī šogad.

Latvijas bankas prezidents izteicies, ka iekšējais patēriņš būs galvenais ekonomikas dzinulis šogad.. Viņš pat  mudinājis cilvēkus neturēt naudu depozītos ar zemām procentu likmēm un labāk to iztērēt, tadējadi sildot tautsaimniecību. Tirgotāji atzīst,  patēriņš pieaugumu, tomēr galvenie ieguvēji  esot lielie tirdzniecības nami Rīgā, kamēr mazās bodītes un reģionu veikaliņi,  kāpumu neredzot.

Tomēr galvenais apstāklis, kas varētu ļaut cilvēkiem turpināt tērēt ar uzviju, ir prognozes par gāzes cenām. Latvenergo vadītājs Aŗis Zigurs prognozējis tās samazināšanos, ņemot vēra naftas cenu kritumu par 40%.

Eksperti rēķina, ka par gāzi, un līdz ar to arī apkuri, būs jāmaksā no 10 līdz 20% lētāk.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas