VID vairāk nekā 40 tūkstošiem iedzīvotāju nav piemērojis nodokļu atvieglojumus

0 komentāri

Vairāk nekā 40 tūkstošiem cilvēku nav piemērots gada neapliekamais minimums un citi atvieglojumi, atklājuši Valsts kontroles revidenti. Kopumā Valsts ieņēmumu dienests (VID) no iedzīvotājiem nepamatoti iekasējis nodokli 5,8 miljonu eiro apmērā.

Situācijas sakne slēpjas apstāklī, ka pērn ieviestajām elektroniskajām algas nodokļu grāmatiņām vajadzējis vienkāršot Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojuma piemērošanu, taču nepietiekami sniegtās informācijas dēļ, daudzi iedzīvotāji par šādu iespēju nezina un rezultātā nodokli ir pārmaksājuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VID pārmetumiem par informācijas trūkumu nepiekrīt un akcentē, – pārmaksāto nodokli vēl ir iespējams atgūt.

Lai nodokli atgūtu, klātienē VID vai internetā jāaizpilda deklarācija un elektroniskās algas grāmatiņā jānorāda apgādājamie vai citi nodokļa atvieglojumi.

Valsts kontrole arī vērš uzmanību, ka VID kavējas ar pārmaksātā nodokļa atmaksu. VID uz to atbild – iesniegto deklarāciju skaits ir strauji pieaudzis, bet darbinieku skaits – nē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas