VID ķersies klāt apbedīšanas uzņēmumiem; konstatēta nodokļu nemaksāšana

1 komentārs

Aptuveni 50% no apbedīšanas nozares uzņēmumiem neuzrāda nekādus ieņēmumus, pavēstījusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone. Turklāt ēnu ekonomikai šajā nozarē ir tendence pieaugt, secinājusi VID vadītāja, ziņo TV3 žurnālists Aigars Lazdiņš.

Šajā aprēķinā tika ņemts vērā mirušo cilvēku skaits valstī pērn, vidējās apbedīšanas pakalpojumu izmaksas, apbedīšanas izmaksu kopsumma, no kā atņem nozarē nodarbināto nodokļu maksātāju deklarēto apgrozījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē pērn varētu būt vismaz 5,45 miljoni eiro, aprēķinājis VID.

Latvijas Apbedītāju asociācijas vadītājs Edmunds Štreihfelds pauda, ka viņu iepriecina, ka VID pievēršas šai nozarei, jo to noteikti vajadzētu sakārtot. Viņš gan uzskata, ka situācija nemaz nav tik traģiska, kā to attēlo VID, tomēr atzīst arī to, ka ne visi apbedītāji ir absolūti godīgi. Asociācija uzskata, ka situāciju varētu palīdzēt risināt speciāla likuma pieņemšana, bet šāds likums jau iepriekš vairākkārt iestrēdzis birokrātijas gaiteņos. VID aktivitāte beidzot varētu dot dzinuli, lai šī joma tiktu sakārota.

VID pastiprināti interesēsies par līzingu un kredītu ņēmējiem

Plašāk par šo tematu uzzini šā vakara TV3 Ziņu izlaidumā!

1 komentārs

TOP komentāri

  • ko par to domā forumā :
    +1

    ko par to domā forumā :

    orakuls.forumotion.com/t165p100-ekonomikas-barometrs#252282

    02.07.2015 13:40

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas