VID vadītāja jaunajai valdībai par valsts maciņu: jābūt ļoti pragmatiskiem

0 komentāri

Lai arī nodokļu maksātāju skaits pieaug un samazinās ēnu ekonomika, kas dod cerību nākamgad arī nodokļos iekasēt vēl vairāk nekā šogad, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone jauno valdību aicina nepakļauties liekiem tērēšanas priekiem.

”Ja mēs paskatāmies, kas notiek ne tikai mums iekšienē, bet arī ārpolitikā, protams, mums ir jābūt ļoti pragmatiskiem. Labāk pēc tam sadalīt kaut ko, kas ir, teiksim, labāk veicies, nevis tagad sadalīt vairāk un pēc tam mēs vienkārši nebūsim to iekasējuši,” runājot par valsts budžetu nākamajam gadam sacīja, VID ģenerāldirektore.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt tas, cik daudz naudas tiek papildus iekasēts budžetā, apkarojot ēnu ekonomiku, īsti nav skaidrs.

Jaunās valdības prioritāte šogad būs 2015. gada valsts budžeta sagatavošana. Aizejošais finanšu ministrs Andris Vilks jau paudis satraukumu, ka ministriju pieprasītā papildu nauda teju 570 miljoni eiro – ir pārāk liela, jo tādas naudas budžetā nav.

Pie tā, cik daudz naudas un kam Latvijā tiks tērēts, jaunā valdība intensīvi sāks strādāt jau 8. novembrī un to darīs līdz decembrim, kad budžets tālāk tiks nodots apstiprināšanai Saeimā.

Vairāk nekā pērn – septiņus miljardus eiro šogad no nodokļu maksātājiem apņēmies iekasēt VID.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas