Vēl nedēļa, lai izvēlētos savu elektrības tirgotāju

0 komentāri

Iedzīvotājiem atlikusi vēl nedēļa laika izvēlēties, no kura elektrības tirgotāja nākamgad pirkt elektrību. Pagaidām jaunus līgumus noslēguši vien nedaudz vairāk kā desmitā daļa līdzšinējo monopolista klientu.

Kāds ir elektrības tarifu piedāvājums un vai iedzīvotājiem ir viegli izvēlēties – to skaidroja LNT Ziņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar elektrības tirgus atvēršanu no 1.janvāra, iedzīvotājiem izzudīs Latvenergo līdz šim subsidētās zemās cenas. To vietā elektrības rēķinu noteiks tirgus. Turpmāk kaut katru mēnesi līdz 15.datumam varēs izvēlēties starp vairākiem elektrības tirgotāju piedāvājumiem. Pirmais šis datums ir decembrī, tāpēc arī Latvenergo klientu apkalpošanas centrā pēdējās dienās novērota lielāka rosība.

No monopoluzņēmuma Latvenergo klientiem līdz šim apzinātu izvēli kopumā veikuši ap 12% klientu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvenergo pārstāvis Andris Siksnis:
Līdz trešā datuma darbdienas beigām, tad aptuveni 100 tūkstoši no mūsu klientiem, 100 tūkstoši no Latvenergo klientiem, ir darījuši zināmu savu izvēli, tātad mēs zinām, kuru no mūsu produktiem viņi izvēlas. Tas ir diezgan ievērojams skaitlis.

Taču iespējams, ka daudzi iedzīvotāji nedarīs neko, un tiem tad automātiski tiks piemērots Latvenergo Elektrum Universālais tarifs. Tas nav pats izdevīgākais, tomēr nav arī pārmērīgi dārgs tiem, kuru patēriņš nepārsniedz 200 kilovatstundas mēnesī. Tāds patēriņš kopumā līdz šim bijis 70%tiem no Latvenergo 850 tūkstošiem klientu.

Igaunijas teju divu gadu pieredze atvērtajā elektrības tirgū liecina, ka iedzīvotāji tirgotāju maina pakāpeniski.

Foto: LETA

Foto: LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Rolands Irklis:
Igaunijā joprojām lielākā daļa patērētāju, cik man zināms, elektrību pērk pie kādreizējā monopolista Esti ENergia, bet vienlaikus viņiem šī tirgus daļa ar katru gadu sarūk.

Pēc tirgus atvēršanas kaimiņvalstī elektrība kļuva par 25% dārgāka, bet pēc tam cenas vairs nav augušas. Regulators uzskata, ka Latvijā elektrības pārdevēju piedāvājumi ir konkurētspējīgi – lai gan cenas ir gana līdzīgas, atšķiras nianses, piemēram, atlaides, ja veic priekšapmaksu.

Fakti

– Šobrīd elektrību tirgo četras kompānijas – Latvenergo, Baltcom TV, WIN Baltic un 220 Enerģija.

– Pirmo priekšstatu par piedāvājumiem un iespēju tos salīdzināt dod interneta vietne www.ektroenerģija.lv.
Piemēram, šobrīd labāko cenu par patērētajām 100 kilovatstundām piedāvā 220 Enerģija (16,33 eiro). Taču citi piedāvājumi atpaliek pavisam nedaudz.

– Tirgū plāno ienākt vēl divas kompānijas SIA BCG Riga un SIA Starfit Energy

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Rolands Irklis:
Domāju, ka cilvēki ātri mācīsies. Un mācīsies saprast, kas ir piedāvājumi. Kā viņi atšķiras, kā salīdzināt. Līdz ar to tas būs zināms patērētāju izglītošanās process.

Regulatora padomes loceklis arī jau izdarījis savu izvēli – viņš nedrīkst nosaukt kompānijas vārdu, bet atklāj, ka izvēlējies piedāvājumu, kur cena piesaistīta biržai, un pat ar zināmu azartu gaida pirmo rēķinu februārī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas