Valsts fonds sāk iepirkt zemi, ko iznomāt vietējiem lauksaimniekiem

0 komentāri

Pārdot zemi tagad var ne tikai citai personai vai uzņēmumam, bet arī valstij. Darbu uzsācis valsts dibināts Zemes fonds, kā mērķis ir pirkt lauksaimniecības zemi no personām, kuras to neapsaimnieko. Sarunā ar LNT 900 Sekundēm fonda pārvaldītāja Attīstības finanšu institūcijas Altum valdes loceklis Jēkabs Krieviņš norāda, ka interese ir visai pieklājīga.

Latvijā lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība ir aptuveni 2,3 milj. hektāri, no kuriem neapstrādāti ir vairāk nekā 700 000 hektāru. Fonda mērķis ir veicināt zemes izmantošanu lauksaimniecībai – pēc tam fonds vēlēsies atrast lauksaimnieku, kas to apsaimnieko, un, kā norāda Krieviņš, interese par vēlmi pārdot zemi ir bijusi lielāka, nekā gaidīts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemes fonda rīcībā šobrīd ir 14 miljoni eiro zemes pirkšanai. Šogad no šīs summas varētu tikt iztērēts miljons, par ko varētu iegādāties 500-700 hektārus zemas.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas