Valdība neziņā, ko darīt ar Liepājas Metalurgu; uzņēmumam 1,5 miljonu nodokļu parāds

2 komentāri

Otro nedēļu pēc kārtas ministri slēgtā valdības sēdē sprieda, ko iesākt ar ražošanu apturējušo uzņēmumu KVV Liepājas Metalurgs. Tā līdzīpašnieks Ukrainā ir apcietināts, bet uzņēmums valstij ir parādā 60 miljonus eiro. Kamēr akcionārs no cietuma nav izlaists, nekādus būtiskus lēmumus pieņemt gan nav iespējams. Valsts vienīgi ir nolīgusi apsardzes firmu, kas uzrauga teju vienīgo, kas no kādreiz varenā uzņēmuma palicis pāri – dārgās kausēšanas krāsnis.

Liepājas Metalurga jautājums bija viens no karstākajiem sarunu tematiem šodienas valdības sēdē. Situācija atgādina traģikomisku seriālu: metalurgu no ilgstošā finanšu sēkļa apņēmās novest Ukraiņu investors, firma KVV, taču tās līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins, kurš pats parakstījis metalurga dokumentus un aktīvi iesaistījies tā darbībā, Ukrainā arestēts par separātistu finansēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Neviens nespēj prognozēt, cik ilgi viņš atradīsies aiz restēm. Tas, savukārt, liedz Latvijas valstij, kurai Metalurgs parādā 60 miljonus eiro, rīkoties, meklējot jaunu investoru. Vizītē uz Metalurgu pagājušajā nedēļā devās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš tikās arī ar uzņēmuma vadību, kurai neesot rīcības plāna.

Privatizācijas aģentūra pauž cerību, ka Liepājas Metalurgam nākotnē tomēr varētu uzrasties jauni pircēji, lai gan metāla industrijā jau ilgstoši ir krīze, jo cenas pamatīgi kritušas.

Lai rūpnīcu neizlaupītu, pie iekārtām dežurē apsargi. Medijos izskanējis, ka ”KVV Liepājas Metalurga” akcionāri grasoties vērsties pret Latviju Londonas šķīrējtiesā, pieprasot 50 miljonus eiro, jo uzskata, jo darījuma laikā viņiem neesot atklāta visa informācija. Privatizācijas aģentūra gan ir pārliecināta, ka šādā tiesvedībā Latvija uzvarētu, jo pārdošanu veicis maksātnespējas administrators, nevis valsts.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • kāpēc
  0

  kāpēc

  kāpēc neziņā? Vai tad nav zināms, kas pieņēma lēmumus? No tiem arī piedzīt zaudējumus, viņi taču visi ir pietiekoši bagāti, lai sametās

  03.06.2016 11:12

 • SO.
  0

  SO.

  Velmers ir tepat, lai maksā par savām kļūdām, Repše ar saviem padomdevējiem bija galvotājs senāk, mūsu valstī taču galvotāji atbild par aizbilstamo kļūdām pat tad, ja paraksti ir viltoti un cilvēks nav neko galvojis.Šajā gadījumā visi paraksti taču ir isti.

  25.05.2016 07:26

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas