Valdība nespēj vienoties par minimālās algas celšanu un neapliekamo minimumu

1 komentārs

Koalīcija trešdien nav spējusi vienoties par minimālās algas paaugstināšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokli un neapliekamo minimumu, informē TV3 Ziņas.

Pēc divas stundas ilgušās sēdes koalīcijas darba grupa tomēr nesprieda par akcīzes celšanu alkoholam, iedzīvotāju ienākuma nodokli, minimālo algu un nepaliekamo minimumu. Valdības pārstāvji skaidro, ka šos jautājumus risinās atsevišķas darba grupas.

Šodien koalīcijas darba grupa skatīja visus ministriju izdevumu pieprasījumus un salika tos prioritārā secībā. Tika analizēti ministriju pieprasījumi, taču, kā izteicās Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis, “visus pieprasījumus nebūs iespējams apmierināt”.

Valsts nākamā gada budžeta veidošanas kontekstā tiek izskatīta iespēja celt akcīzi alkoholam, kā arī degvielai.

Tāpat tiks atcelti sociālā nodokļa griesti lielo algu saņēmējiem. Šo nodokli dēvē arī par solidaritātes nodokli, jo tas paredz, ka daļa no lielo algu saņēmēju sociālajām iemaksām aizies valsts budžetā, nevis konkrētās personas pensiju un pabalstu uzkrājumiem. Tādējādi ļaujot iekasēt aptuveni 40 miljonus eiro. Pret šāda nodokļa ieviešanu asi iebilst Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, norādot, ka tas iznīcinās jebkādu vēlmi radīt darbavietas ar augstu atalgojumu.

Koalīcijas darba grupa arī vienojusies par valsts kapitālsabiedrību dividendēs izmaksājamās peļņas daļu 90% apmērā, kas budžetā dos papildu 27 miljonus eiro.

Jau vakar darba grupa vienojās par aptuveni 120 miljonu eiro ieņēmumu palielinājumu valsts budžetā. Lielākoties šī nauda tikšot novirzīta drošībai – gan iekšlietām, gan aizsardzības vajadzībām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Kents
    +3

    Kents

    Jau nezin ko izdomāt, lai nākošā gada budžetu nenāktos dramatiski griezt. To taču darīt nedrīkst, jo pēc oficiālās informācijas mums taču ekonomikā viss kārtībā, bet naudas paliek mazāk... Kaut kā nelīmējas kopā, tāpēc jāceļ nodokļi, lai vismaz kaut kā kompensētu ekonomikas lejupslīdi.

    20.08.2015 12:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas