Vājais Krievijas rublis Latvijas ekonomikai nodarīs daudz lielākas problēmas kā sankciju karš

0 komentāri

Vājais Krievijas rublis Latvijas ekonomikai nodarīs daudz lielākas problēmas kā sankciju karš un, visticamāk,  Ventspils zivs konservu ražotnes slēgšana nebūs pēdējā. Problēmas varētu būt  Latvijas eksportētājiem, kas darbojas tekstila, farmācijas un citos biznesos, kuru pamatā  ir  eiro valūtā saražoto preču pārdošana Krievijas veikalos par  devalvēto rubļu vērtību.

Ekonomisti norāda, ka ziņa, par to, ka Krievijas rubļa dēļ ir apturēta zivju konservu ražotnes darbība, ir likumsakarīga.  Šajā nozarē  koncentrācija uz eksportu ir augstāka kā citur.

Lai arī dati liecina, ka  konservētu un sagatavotu zivju tirgi ir vairāki, joprojām katra ceturtā konservu kārba nonāk tieši Krievijā. Rubļa vērtības krišanās uz pusi nozimē, ka Rīgas šprotes kļuvušas par ekskluzīvu produktu, ko daudzi Krievijā vairs nevar atļauties nopirkt.

Bez šprotu konservu ražotājiem rubļa vērtības kritums radījis problēmas, arī tekstila nozarei – uz Krieviju tiek eksportēta apakšveļa, labākos laikus šobrīd nepiedzīvo arī farmācijas uzņēmumi, lai arī, piemēram Grindeks tieši šodien paziņoja, ka dividendēs akcionāriem izmaksās 9 miljonus eiro.

Esot gan biznesi, kuriem vājais rublis nāk tikai par labu. Šeit galvenokārt minami tranzīta uzņēmumi, un firmas, kas nodarbojas ar Krievijas produkcijas pārdošanu.

Kopumā Latvijas ekonomikas attīstība Krievijas ķibeļu dēļ, nākamgad varētu piebremzēties par 0,5%. Tas ir visai būtiski, ja ņem vērā, ka izaugsmes ātrums plānots no 2-3%.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas