Tikai seši no desmit jauniešiem Latvijā krāj naudu kādam lielākam pirkumam

0 komentāri

Populārākais iemesls, kādēļ Latvijas jaunieši krāj naudu, ir vēlme veikt kādu lielāku pirkumu, iegādāties savu mājokli vai automašīnu. Neliela daļa jauniešu atbildējuši, ka krāj līdzekļus savām kāzām, rāda SEB bankas veiktās aptaujas dati.

Tiesa gan, ar šādu rīcību izceļas vien seši no desmit aptaujātajiem jauniešiem Latvijā. Taču, to jauniešu vidū, kuri uzkrāj naudu, visbiežāk krāj lielākiem pirkumiem, piemēram, datoram un mobilajam tālrunim – 18% Latvijā, 21% Lietuvā un 23% Igaunijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrs kārotākais mērķis Latvijā ir mājokļa iegāde – šim mērķim krāj 12% Latvijas, 13% Igaunijas un 22% Lietuvas jaunieši.

Trešajā vietā ierindojas vēlme iegādāties savu auto – Latvijā šim mērķim krāj 8% jauniešu, kamēr Lietuvā – 22% un Igaunijā 10% aptaujāto jauniešu.

Aptaujas dati liecina, ka igauņu un lietuviešu jaunieši ir nedaudz aktīvāki krājēji par latviešiem – attiecīgi 76% Igaunijā un 78% no aptaujātajiem jauniešiem Lietuvā veido uzkrājumus.

Piemēram, Igaunijas jaunieši vēlas ceļot – līdzekļus šim mērķim krāj 16% Igaunijā aptaujāto jauniešu. Līdzīgs mērķis ir 7% Latvijas jauniešu un 15% jauniešu Lietuvā.

Savukārt studijām krāj 9% Lietuvas, 5% Latvijas un 4% Igaunijas jaunieši.

Interesanti, ka nepilns 1% jauniešu Latvijā un arī Igaunijā 18-25 gadu vecumā atzīst, ka krāj naudu gaidāmajām kāzām, kamēr Lietuvā šādu mērķi minējuši – 3% aptaujāto jauniešu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas