Strautiņš: Krievijas embargo veicinājis iedzīvotāju pesimismu

0 komentāri

Aptauja, kas atklāj iedzīvotāju pesimismu saistībā ar Latvijas ekonomiku, notikusi tad, kad Krievija ieviesa embargo Rietumvalstu produktiem. Tā radītais satraukums arī ietekmējis cilvēku noskaņojumu, pauda ekonomists Pēteris Strautiņš.

Viņš uzskata, ka tagad “tauta jau ir nomierinājusies”, un, veicot pētījumu atkal, iedzīvotāju noskaņojums varētu būt pozitīvāks.

Neskatoties uz to, ka tradicionāli, tuvojoties vēlēšanām, Latvijā iedzīvotāju noskaņojums kļūst cerīgāks, jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti rāda, ka šoreiz kopējais noskaņojums dramatiski pasliktinājies.

Iedzīvotāji viskritiskāk vērtējuši Latvijas ekonomiku – gan pašreizējo situāciju, gan izmaiņas, gan arī attīstības prognozes.

Pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijas pašreizējā ekonomiskā stāvokļa vērtējuma indekss samazinājies par sešiem punktiem. Tikmēr ekonomiskā stāvokļa izmaiņu vērtējums šomēnes piedzīvojis straujāko kritumu kopš 2008.gada, indeksam samazinoties par 21 punktu, bet attīstības prognožu indekss samazinājies par 15 punktiem.

Līdzīgs kritums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par kopējās situācijas attīstību un nākotnes izredzēm (indeksi samazinājušies par 11 punktiem). Tajā pašā laikā valdības darba vērtējums šomēnes piedzīvojis vismazāko kritumu – tikai par vienu punktu. Tiesa, valdības darbu kā sliktu vēl joprojām vērtē lielākā daļa aptaujāto – 72%.

Savukārt “DNB Latvijas barometra” otrajā daļā, tuvojoties 12. Saeimas vēlēšanām, noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par to, kā, viņuprāt, mainījusies politiskā vide pēc ārkārtas Saeimas vēlēšanām 2011. gadā, kādus kritērijus viņi ņems vērā, izvēloties, par ko balsos šogad, kādām vajadzētu būt valdības darba prioritātēm, kā arī – kā mainīsies situācija pēc vēlēšanām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas