Sperts nozīmīgs solis, lai beidzot atvērtu Latvijas gāzes tirgu

0 komentāri

Ceturtdien ir sperts nozīmīgs nākamais solis Latvijas gāzes tirgus atvēršanai no nākamā gada aprīļa.  

Saeima apstiprināja vērienīgus Enerģētikas likuma grozījumus, kas paredzēs kārtību un nosacījumus, kā notiks gāzes tirgus atvēršana pēc 2017. gada aprīļa, un kādi priekšdarbi vēl jāveic pašam gāzes tirgus monopolistam Latvijas gāzei, kuru nolemts sadalīt divās daļās. Atbildīgā ministrija gandarīta par likuma grozījumiem, tikmēr eksperti tos kritizē.

“Es esmu ļoti apmierināta ar likuma kvalitāti, ņemot vērā, ka bija ļoti liela pretestība gan no oponentiem, gan no it kā šķietamiem atbalstītājiem, jo dažkārt tu vari procesam vai rezultātam traucēt, gan oponējot, gan pārspīlēti atbalstot. Teiktu, ka tā ir tāda liela valsts uzvara,” norādīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

“Es to noteikti netraktētu šādā veidā, nu par uzvaru varētu runāt tad, ja ir sagatavots ļoti labs produkts un pārliecinoši iegūst visus argumentus – gan par, gan pret, taču šeit ir bijis tā, ka daudzi lēmumi pieņemti, manuprāt, nepilnīgā lēmuma pieņēmēju izpratnē par to, par ko tiešām tiek pieņemti lēmumi. Kopumā ņemot, šeit tas rezultāts principā paver iespēju runāt par to, ka mēs patiešām virzāmies brīva un atvērta gāzes tirgus virzienā,” teic enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas