Šogad Latvijas IKP varētu pieaugt par 3,3%, prognozē ekonomisti

0 komentāri

Latvijas ekonomikas vērotājus pagājušā gada lielākā daļa priecēja ar iekšzemes kopprodukta pieaugumu, kas bija mazliet labāks nekā gaidīts. Turklāt arī eksportētāji varēja lepoties ar jauniem tirgiem. Vai tikpat pozitīvs bija pēdējais gada ceturksnis, piektdien atklās Statistikas pārvalde.

Pagājušā gada laikā bija vērojamas vairākas pozitīvas tendences, un tiek lēsts, ka arī ceturtais ceturksnis varētu priecēt ar ekonomikas pieaugumu 3% līdz 3,7% apmērā.

Salīdzinoši optimistiski ekonomisti raugās arī tālākā nākotnē, pieļaujot, šogad iekšzemes kopprodukta pieaugums sasniegs 3,3%. Joprojām galvenie negatīvie riski Latvijas ekonomikai būs ārējie riski, ko tiešā veidā ietekmēt nevaram. Taču ekonomisti aicina politikas veidotājus nebūt tuvredzīgiem un veikt iekšējās reformas, lai izaugsmes tempu varētu paātrināt.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas