Skolēnu sliktās sekmes matemātikā un fizikā var kļūt liktenīgas valsts tautsaimniecībai

0 komentāri

Skolēnu sliktās zināšanas matemātikā un fizikā var kļūt ne tikai par klupšanas akmeni augstskolām, bet arī izrādīties liktenīgas valsts tautsaimniecības attīstībai, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) mācībspēki.

Patlaban RTU TMF sagatavo mašīnbūves tehnologus, aviācijas, dzelzceļa, medicīnas inženierijas un siltuma enerģētikas speciālistus. Augstskolas beidzēju zināšanas tiek atzinīgi vērtētas arī citās Eiropas valstīs – Vācijā, Francijā un Dānijā. Fakultātē mācās arī vairāk nekā simt studentu no ārzemēm. Taču RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes dekāns Ēriks Geriņš akcentē, ka arvien lielāks klupšanas akmens jaunajiem studentiem ir matemātika un fizika. Tas var būt liktenīgs tautsaimniecības attīstībai kopumā.

RTU TMF dekāns Ēriks Geriņš:

Pašlaik vidusskolas sagatavo diezgan zemu kvalitātes zināšanas matemātikā un fizikā. Mēs veicām aptauju 1. kursa studentu vidū, un atklājās, ka 9. klases uzdevumu varēja atrisināt apmēram 40% no 12. klases beidzējiem.

Ar Transporta un mašīnzinību fakultātes izveidošanu pirms pusotra gadsimta aizsākās Latvijas mašīnbūvniecības vēsture. Fakultātē, kurā šodien mācās ap 1700 studentu, sākotnēji Mehānikas nodaļā bijuši vien divi studenti. Rīgas politehnikums uzskatāms par vecāko politehnisko institūtu cariskajā Krievijā. Tas izveidots laikā, kad notika strauja Rīgas attīstība un tā kļuva par trešo lielāko rūpniecības centru Krievijā uzreiz aiz Sanktpēterburgas un Harkovas.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas vadītājs Vilnis Rantiņš norāda – uzskats, ka Latvijā tikpat kā nav ražošanas, ir mīts, jo mašīnbūves nozarē pašlaik darbojas 1200 uzņēmumu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas