Saistībā ar ĀCM Latvijā atkārtoti ieradīsies EK eksperti

0 komentāri

Rīt, 12.augustā, Latvijā ierodas Eiropas Komisijas eksperti, Eiropas Komisijas (EK) inspektora ĀCM jautājumos Klausa Depnera vadībā, kuri kopā ar PVD speciālistiem dosies uz Krāslavu, Dagdu un Valku, lai iepazītos ar situāciju, PVD veiktajiem pasākumiem slimības apkarošanā un noslēgumā veiks analīzi un sniegs rekomendācijas tālākajiem slimības apkarošanas pasākumiem.

Savukārt šodien, lai analizētu paveikto un lemtu par turpmākajiem ĀCM apkarošanas pasākumiem, operatīvu sadarbību starp iestādēm un asociācijām, sanāksmē PVD pulcējušies ĀCM apkarošanas vietējie eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sanāksmes gaitā tiks runāts par operatīvo sadarbību ar mērķi mazināt slimības izplatību mājas cūku un mežacūku populācijā, par noteikto biodrošības pasākumu ieviešanu izsludinātajā ārkārtējās situācijas teritorijā.

Darba grupas sastāvā ir eksperti no Zemkopības ministrijas, Valsts meža dienesta, Veterinārmedicīnas fakultātes, mežzinātnes institūta “Silava”, zinātniskā institūta “Bior”, Latvijas Cūkaudzētāju asociācijas, mednieku organizācijām.

Kā ziņots, patlaban ĀCM vīruss Latvijā apstiprināts 51 mežacūkai un 56 mājas cūkām 25 piemājas saimniecībās un vienā cūku fermā, jau iznīcinātas 459 mājas cūkas.

Eiropas ekspertu vizīte Latvijā ilgs līdz 15.jūlijam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas