Saistībā ar ĀCM Latvijā atkārtoti ieradīsies EK eksperti

0 komentāri

Rīt, 12.augustā, Latvijā ierodas Eiropas Komisijas eksperti, Eiropas Komisijas (EK) inspektora ĀCM jautājumos Klausa Depnera vadībā, kuri kopā ar PVD speciālistiem dosies uz Krāslavu, Dagdu un Valku, lai iepazītos ar situāciju, PVD veiktajiem pasākumiem slimības apkarošanā un noslēgumā veiks analīzi un sniegs rekomendācijas tālākajiem slimības apkarošanas pasākumiem.

Savukārt šodien, lai analizētu paveikto un lemtu par turpmākajiem ĀCM apkarošanas pasākumiem, operatīvu sadarbību starp iestādēm un asociācijām, sanāksmē PVD pulcējušies ĀCM apkarošanas vietējie eksperti.

Sanāksmes gaitā tiks runāts par operatīvo sadarbību ar mērķi mazināt slimības izplatību mājas cūku un mežacūku populācijā, par noteikto biodrošības pasākumu ieviešanu izsludinātajā ārkārtējās situācijas teritorijā.

Darba grupas sastāvā ir eksperti no Zemkopības ministrijas, Valsts meža dienesta, Veterinārmedicīnas fakultātes, mežzinātnes institūta “Silava”, zinātniskā institūta “Bior”, Latvijas Cūkaudzētāju asociācijas, mednieku organizācijām.

Kā ziņots, patlaban ĀCM vīruss Latvijā apstiprināts 51 mežacūkai un 56 mājas cūkām 25 piemājas saimniecībās un vienā cūku fermā, jau iznīcinātas 459 mājas cūkas.

Eiropas ekspertu vizīte Latvijā ilgs līdz 15.jūlijam.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas