Saeimā izveido īpašu izmeklēšanas komisiju saistībā ar Citadeles pārdošanu

0 komentāri

Saeima ceturtdien, 13. novembrī, nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar bankas Citadele pārdošanu.

Komisija izveidota, lai izvērtētu valstij piederošo 75% bankas Citadele akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijus, akciju pārdošanas līgumā iekļautos noteikumus, izdevumus pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā.

“Valdībai steigā pārdodot banku Citadele, ir radīti nosacījumi, kad Latvijas valsts nespēj ietekmēt bankas pārdošanas cenu, proti, valsts var nesaņemt pat jau iepriekš izskanējušos 74 miljonus eiro. Tas vēl vairāk pastiprina aizdomas par korupciju darījumā,” iepriekš norādījis viens no komisijas izveidošanas iniciatoriem Andrejs Elksniņš (S).

Pēc politiķa domām, bankas pārdošanas līgumā ir nosacījumi, ka bankas cena būs atkarīga no kredītportfeļu kvalitātes novērtējuma un citiem parametriem, kas ir atkarīgi no jauno akcionāru grāmatvedības. Tātad Citadeles cena varot samazināties pat par desmitiem miljonu eiro.

Par parlamentārās komisijas izveidi parakstījušies deputāti Ringolds Balodis (NSL), Gunārs Kūtris (NSL), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Andrejs Elksniņš (S), Arvīds Platpers (NSL), Aivars Meija (NSL), Romāns Mežeckis (NSL), Arturs Kaimiņš (LRA), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Inguna Sudraba (NSL), Silvija Šimfa (NSL), Ņikita Ņikiforovs (S), Ivans Klementjevs (S), Jūlija Stepaņenko (S), Jānis Urbanovičs (S), Jānis Tutins (S), Sergejs Potapkins (S), Raimonds Rubiks (S), Sergejs Mirskis (S), Boriss Cilevičs (S), Vladimirs Nikonovs (S), Mihails Zemļinskis (S), Zenta Tretjaka (S), Sergejs Dolgopolovs (S), Valērijs Agešins (S), Jānis Ādamsons (S), Ivars Zariņš (S), Vitālijs Orlovs (S), Artūrs Rubiks (S), Ivans Ribakovs (S), Igors Pimenovs (S), Regīna Ločmele-Luņova (S), Marjana Ivanova-Jevsejeva (S) un Andrejs Klementjevs (S).

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Privatizācijas aģentūra un Ripplewood Advisors LLC dibinātājs un vadītājs Tims Kolinss parakstīja līgumu par bankas Citadele 75% akciju pārdošanu Ripplewood kopā ar 12 starptautisku investoru grupu. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka arī turpmāk būs 25% bankas akciju īpašniece.

5. novembrī parakstītais līgums paredz valstij piederošo bankas Citadele akciju pārdošanu 12 starptautisku investoru grupai un Ripplewoods Advisors LLC par 74 miljoniem eiro. Pārdošanas cena gan var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz šā gada beigām salīdzinājumā ar plānotajiem rādītājiem. Galīgā cena tiks noteikta 2015. gada pirmajā ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā.

Līgums paredz, ka Ripplewood un investoru grupa nedrīkstēs pārdot banku vismaz divus gadus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas