Pretēji prognozēm dzīvokļu cenas pagaidām nekrīt

1 komentārs

Banku kredīti mājokļa iegādei kļuvuši mazāk pieejami, jo stingrākus nosacījumus noteikušas bankas dēļ grozījumiem maksātnespējas likumā, kas joprojām paredz nolikto atslēgu principu. Apsīcis arī to darījumu skaits, kurus skaruši mainītā uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtība. Tomēr pērn gada nogalē ekspertu prognozētais dzīvokļu cenu kritums pagaidām ir izpalicis, un tagad jau eksperti prognozē, ka cenas nemazināsies, kamēr vien būtiski nepasliktināsies iedzīvotāju maksātspēja.

”Decembra, novembra mēnešos mēs novērojām to, ka samazinājās piedāvājumu skaits. Pārdevēji šajā situācijā ir tie, kas regulē šo te tirgu, sērijveida dzīvokļu tirgu un, kā es teicu, tas piedāvājuma samazinājums liecina par to, ka viņi nav gatavi pazemināt cenu, un izņem šos te dzīvokļus no piedāvājuma ārā,” skaidro Arco Real Estate valdes loceklis Māris Laukalējs.

Aplūkojot lielākos nekustamo īpašumu sludinājumu portālus, varam redzēt, ka, piemēram, dzīvokļus iegādāties šobrīd pārsvarā piedāvā nekustamo īpašumu kompānijas vai fiziskas personas. Savukārt bankas meitas uzņēmumu sludinājumi jau sastopami reti. Vēl pirms pāris gadiem situācija bija gluži pretēja, kad tirgū bija milzīgs banku pārņemto īpašumu piedāvājums.

Foto: LETA

Foto: LETA

Bankas piedāvāja īpašumus par zemām cenām un tas turpinājās vairākus gadus. Šie īpašumi nu ir gandrīz izpirkti. Tagadējie pārdevēji varot arī gaidīt pat pāris gadus. Cilvēki aktīvi apskata portālos ievietotos dzīvokļu sludinājumus, tomēr šķiet, ka pircēji gaida uz cenu samazinājumu, tāpēc darījumu skaits krītas, novērojis nekustamo īpašumu portāla City24 pārstāvis.

City24pārstāvis Maksis Karlins: ”Mēs kā portāls, izvērtējot pēdējo mēnešu tendences, neredzam, ka īpašumu cenas kristos, un, ja mēs runājam par kaut kādiem atsevišķiem segmentiem, tad jaunajos projektos šīs cenu izmaiņas nav novērojamas. Sērijveida dzīvokļu cenas ir ļoti stabilas un, es pat teiktu, ka stagnējošas.”

Ekspertu skatījumā cenu kritums pat līdz 20%tiem varētu būt vien tiem dzīvokļiem, kurus pirms darījuma sliekšņa būtiskas pacelšanas pērn rudenī nepaspēja nopirkt uzturēšanās atļauju tīkotāji.

Varbūt tie projektu attīstītāji, bet kas gan Rīgā nav daudz, kas mēģināja uzvilkt dzīvokļu pārdošanas cenu līdz tiem 150 000, viņi arī to cenu varbūt pazeminās līdz 120 tūkstošiem Savukārt tiem, kuri nekādā veidā cenu nevarēja dabūt līdz 150 tūkstošiem, piemēra, dzīvokļu cena bija 100 tūkstoši, tur būtisks izmaiņas nebūs, viņi cenu noteikti nesamazinās,” uzskata Arco Real Estate valdes loceklis Māris Laukalējs.

Eksperts prognozē, ka šogad tirgus būs vairāk orientēts uz vietējo pircēju. Tiem lielāka interese ir par dzīvokļiem jaunos un arī esošos kvalitatīvos projektos. Kopējais mājokļu piedāvājums šobrīd ir par 3 līdz 5%tiem lielāks nekā pirms gada.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mirstīgais
    0

    mirstīgais

    GRIBAM aizbēgt no narkomānu rajona ,uz tirgus cenu divistabu dzīvoklim nevienas atsauksmes!Par puscenu parādījās pārpircēji,bet grib vēl pār 30 pročiem zemāk,lūk arī īstā tirgus cena.

    01.02.2015 16:30

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas