Policija atklāj jaunas eiro viltošanas metodes

0 komentāri

Pēdējos sešos mēnešos Latvijā atklātas 450 viltotas eiro naudaszīmes. Lai arī tas ir mazāk nekā pērnā gada izskaņā, tomēr šoreiz viltotājiem izdevies apritē iepludināt vairāk neīstas naudas nekā tad, kad tikko pievienojāmies eirozonai. Policija novērojusi arī jaunas viltošanas tendences.

Kopš Latvijas pievienošanās eirozonai, naudas viltotāji kopumā apgrozībā iepludinājuši nepilnus 80 000 eiro. Līdz vasarai šogad tie jau ir 20 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmajos sešos mēnešos Latvijā kopumā atklātas viltotas 316 banknotes un 134 monētas. Latvijas Bankā norāda, ka šis nav augsts rādītājs un ka Baltijas valstis viltojumu izplatības antitopā atrodas pēdējās vietās. Vēl aizvien visvairāk Latvijā ienāk 50 un 20 eiro banknošu viltojumi, un visbiežāk viltojumu pēdas ved uz Itāliju. Tāda tendence ir arī visā eirozonā. Novembrī apgrozībā parādīsies jauna parauga 20 eiro banknotes, kurām pirmo reizi tiks iestrādāta drošības zīme – lodziņš.

Bankā zina teikt, ka Latvijā šādas latu banknotes nevienam nebija izdevies viltot. Turklāt, ja monētu viltojumus dažkārt izkaluši vietējie amatnieki, tad par vietējiem eirobanknošu viltojumiem ticamu ziņu neesot. Līdz šim neviens viltotājs Latvijā nav aizturēts, tikai viltotās naudas izplatītāji.

Visstraujāk eiro viltojumi Latvijā pieauga pērnā gada vasarā, kad melnajā tirgū sāka parādīties profesionāli izplatītāji. Tomēr salīdzinājumā ar pirmo pusgadu eirozonā, kad atklāja vairāk nekā 300 viltotas eiro naudaszīmes, šogad viltojumu ir vairāk.

Taču sīkāku informāciju policija pagaidām neatklāj, lai kādam no viltotājiem šādi nepasniegtu gatavu recepti naudas viltošanā. Latvijas Banka rezumē, ka kopumā visā eirozonā viltojumu skaits samazinās, un to skaidro ar pastiprinātām policijas aktivitātēm.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas