Piensaimniekiem drīzumā kompensēs sankciju zaudējumus

0 komentāri

Jau pēc nedēļas Latvijas piena lopkopji sāks saņemt valsts piešķirtās kompensācijas Krievijas ieviestā embargo tiešo un netiešo seku dēļ. Atbalstu kopumā saņems nepilni deviņi tūkstoši lauksaimnieki.

Par katru govi lauksaimniekiem piešķirs vienu fiksētu summu – vai nu 46 vai 49 eiro, kas tiks precizēts pirmdien.

”Šī būs vienīgā tik tieša un ātra skaidras naudas injekcija piena nozarē, jo Eiropas Savienības zemkopības ministru ārkārtas sanāksmē vakar Briselē nelēma par finansiālu kompensāciju došanu piena ražotājiem, tā LNT Ziņām saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Briselē pieņemti vien tirgus regulējošie pasākumi, tostarp produktu intervence un jaunu tirgu apgūšana.

Sliktā ziņa Latvijas piensaimniekiem ir neuzklausītais Latvijas lūgums pilnībā atcelt soda naudu piemērošanu par piena kvotu pārsniegšanu pēdējā kvotas gadā. Briselē par lielākajiem Krievijas embargo cietējiem uzskata dārzeņu audzētājus, nevis piensaimniekus. Tāpēc Eiropas Komisija tomēr finansiāli sodīs piensaimniekus kā līdz šim, un kvītis par to nomaksu ļoti daudzi zemnieki varētu sākt saņemt jaunajā gadā.

Tomēr situācija Latvijā būs sevišķi saspringta, jo par katru kvotu pārsniegušo litru piena sods būs 29 eiro centi, kamēr piena litra pašizmaksa ir 25 centi. Šajā sakarā govju ganāmpulku īpašnieku pēdējo dienu laikā sacelto kņadu par fermu darbinieku atlaišanu Zemkopības ministrs sauc par vienkāršu ažiotāžu. Pēc J. Dūklava teiktā, pēc līgumu pārslēgšanas septembra sākumā starp piensaimniekiem un piena pārstrādes uzņēmumiem jaunajās piena iepirkuma cenās neesot vērojams saimniecību dzīvotspēju apdraudošs kritums.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas