Piensaimniekiem drīzumā kompensēs sankciju zaudējumus

0 komentāri

Jau pēc nedēļas Latvijas piena lopkopji sāks saņemt valsts piešķirtās kompensācijas Krievijas ieviestā embargo tiešo un netiešo seku dēļ. Atbalstu kopumā saņems nepilni deviņi tūkstoši lauksaimnieki.

Par katru govi lauksaimniekiem piešķirs vienu fiksētu summu – vai nu 46 vai 49 eiro, kas tiks precizēts pirmdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šī būs vienīgā tik tieša un ātra skaidras naudas injekcija piena nozarē, jo Eiropas Savienības zemkopības ministru ārkārtas sanāksmē vakar Briselē nelēma par finansiālu kompensāciju došanu piena ražotājiem, tā LNT Ziņām saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Briselē pieņemti vien tirgus regulējošie pasākumi, tostarp produktu intervence un jaunu tirgu apgūšana.

Sliktā ziņa Latvijas piensaimniekiem ir neuzklausītais Latvijas lūgums pilnībā atcelt soda naudu piemērošanu par piena kvotu pārsniegšanu pēdējā kvotas gadā. Briselē par lielākajiem Krievijas embargo cietējiem uzskata dārzeņu audzētājus, nevis piensaimniekus. Tāpēc Eiropas Komisija tomēr finansiāli sodīs piensaimniekus kā līdz šim, un kvītis par to nomaksu ļoti daudzi zemnieki varētu sākt saņemt jaunajā gadā.

Tomēr situācija Latvijā būs sevišķi saspringta, jo par katru kvotu pārsniegušo litru piena sods būs 29 eiro centi, kamēr piena litra pašizmaksa ir 25 centi. Šajā sakarā govju ganāmpulku īpašnieku pēdējo dienu laikā sacelto kņadu par fermu darbinieku atlaišanu Zemkopības ministrs sauc par vienkāršu ažiotāžu. Pēc J. Dūklava teiktā, pēc līgumu pārslēgšanas septembra sākumā starp piensaimniekiem un piena pārstrādes uzņēmumiem jaunajās piena iepirkuma cenās neesot vērojams saimniecību dzīvotspēju apdraudošs kritums.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas