Piena cena nokritusies zem pašizmaksas; var nākties samazināt ganāmpulkus

0 komentāri

Piensaimnieki pamatīgi uztraukušies, ka aizkavējusies solītā Eiropas Savienības (ES) palīdzība Krievijas noteiktā pārtikas embargo radīto zaudējumu segšanai. Piena iepirkuma cena nokritusies zem pašizmaksas un izdzīvot ir ļoti grūti.

Sliktākā scenārija gadījumā, var nākties ķerties klāt ganāmpulku samazināšanai. Lopkopji gan cerības nav atmetuši, tāpēc vērsušies pie amatpersonām ar lūgumu naudas izmaksas procesus Briselē pasteidzināt. Šodien viņi devās pie prezidenta Andra Bērziņa.

Lai spriestu par nozares problēmām pie prezidenta kopā ar piensaimniekiem bija devies arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Vairāk nekā stundu garās tikšanās laikā puses bija vienisprātis, ka piensaimniekiem jāpalīdz nekavējoties. Prezidents pauda apņēmību šo jautājumu dienaskārtībā celt vēl šonedēļ gaidāmajās ES amatpersonu sarunās.

Lai nozare izdzīvotu, zemnieki Briselei pieprasa Krievijas sankciju skartajām saimniecībām izmaksāt 67 eiro par vienu govi. Ja šī nauda nebūs, var piepildīties sliktākais scenārijs.

Pienu ražojošās saimniecības neslēpj, ka kopš septembra, kad piena iepirkumu cenu samazinājās zem pašizmaksas, to ienākumi samazinājušies pat vairāk nekā par trešo daļu. Šobrīd jādzīvo no iekrājumiem.

Zemkopības ministrs gan pauž pārliecību, ka piensaimnieki var rēķināties arī ar Eiropas naudu.

Neoficiāla informācija, ka Eiropas Komisija (EK) Baltijas reģionam un Somijai plāno piešķirt 20 miljonus eiro. Naudu ieskaitīt vēl šogad viesojoties Rīgā apsolīja iepriekšējais Eiropas lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas