Pētījums: Krīze daudziem Latvijā nav bijusi veiksmes stāsts

0 komentāri

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem pārdzīvotā krīze nav bijis veiksmes stāsts, turklāt liela daļa uzskata, ka tās laikā sabiedrība nav saliedējusies, bet gluži otrādi – plaisa starp dažādiem sociālajiem slāņiem kļuvusi lielāka, liecina jaunākais sociologu pētījums.

Ekonomisti un sociologi Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskā projekta gaitā izanalizējuši nesen Latvijā piedzīvoto krīzi no iedzīvotāju skatupunkta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī varētu domāt, ka krīze Latvijas sabiedrību ir saliedējusi, liela daļa iedzīvotāju norādījuši, ka uzskata, – krīzes laikā tikai palielinājusies plaisa starp valdošo eliti un iedzīvotājiem. Aptuveni 70% cilvēku savās atbildēs akcentēja, ka krīze nav vienādi skārusi visus un ka bagātie un valdošie ir vieglāk izgājuši no krīzes, raidījumā 900 sekundes stāstīja socioloģe Ritma Rungule.

Viena ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka krīze ir pilnībā mainījusi viņu dzīvi, savukārt puse iedzīvotāju uzskata, ka krīze ir ietekmējusi viņu dzīvi. Tikmēr viena piektdaļa iedzīvotāju uzskata, ka krīze viņu dzīvi būtiski nav ietekmējusi.

Pētījumu veica aģentūra SKDS, un tajā tika aptaujāti tūkstoš Latvijas iedzīvotāju, kas reprezentē Latvijas sabiedrību.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas