Pērn Latvenergo peļņa sarukusi teju par trešdaļu

0 komentāri
Pērn Latvenergo peļņa sarukusi teju par trešdaļu
Foto: LETA

Pērn par 35,6% sarukusi Latvenergo koncerna peļņa. Latvenergo koncerna ieņēmumi 2014. gadā bija 1,01 miljards eiro un peļņa 29,7 miljoni eiro, liecina AS Latvenergo koncerna nerevidētie 2014. gada rezultāti, kas iesniegti biržā NASDAQ OMX Riga. 2013. gadā Latvenergo ieņēmumi bija 1,09 miljardi eiro, bet peļņa – 46,1 miljons eiro.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, Latvenergo koncerna ieņēmumu samazinājumu noteica izmaiņas finanšu rezultātu uzskaites principos līdz ar AS Enerģijas publiskais tirgotājs darbības uzsākšanu no 2014.gada 1.aprīļa, un tādēļ koncerna peļņas vai zaudējumu aprēķinā vairs nav atspoguļojami norēķini par obligāto iepirkumu. Savukārt peļņas rādītāju kritumu noteica ievērojami mazāka Daugavas hidroelektrostacijas (HES) izstrāde. Turklāt Latvenergo koncerna negūtie ieņēmumi no elektroenerģijas pārdošanas par regulēto tarifu Latvijā 2014.gadā novērtēti 48,2 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvenergo pērn investējis 177,6 miljonus eiro, peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA ir 240,3 miljoni eiro, bet ieņēmumi pārsniedz vienu miljardu eiro. EBITDA un ieņēmumi ir samazinājušies par attiecīgi 3% un 8% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Negatīvus rezultātus galvenokārt noteica neraksturīgi mazā ūdens pietece Daugavā.

Latvenergo koncerna tirgus daļa ir 35% no kopējā Baltijas elektroenerģijas tirgus. Mazumtirdzniecības klientiem Baltijā esam pārdevuši 8688 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Visbūtiskākais pārdotās elektroenerģijas apjoma pieaugums ir ārpus Latvijas – Lietuvā un Igaunijā, kur tas palielināts gandrīz uz pusi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt klientu skaits kaimiņvalstīs ir palielinājies par vairāk nekā piekto daļu un 2014. gada beigās sasniedz aptuveni 34 000. Kopumā Lietuvā un Igaunijā pārdotās elektroenerģijas apjoms sasniedz 3053 GWh, kas ir gandrīz divas reizes lielāks nekā konkurējošo elektroenerģijas tirgotāju pārdošanas apjoms Latvijā.

No 2014.gada vidus Latvenergo koncerns visu saražoto elektroenerģiju piedāvā Nord Pool Spot biržā, tādējādi vairākas reizes palielinot elektroenerģijas piedāvājumu Latvijas tirdzniecības apgabalā un nodrošinot tā lielāku likviditāti. Latvenergo koncerns 2014.gadā savās ražotnēs ir saražojis 3625 GWh elektroenerģijas un 2492 GWh siltumenerģijas. No šī apjoma Daugavas HES izstrādātas 1925 GWh elektroenerģijas, savukārt Rīgas termoelektrostacijas (Rīgas TEC) ir saražojušas 1648 GWh elektroenerģijas un 2236 GWh siltumenerģijas.

Kopumā izstrādātais elektroenerģijas apjoms ir samazinājies par 25%, salīdzinot ar 2013.gadu. Elektroenerģijas izstrādes apjoms Daugavas HES salīdzinoši ar iepriekšējo gadu ir par 926 GWh jeb par 32% mazāks. To noteica neraksturīgi maza ūdens pietece Daugavā – iepriekš tik zema ūdens pietece Daugavā novērota vien 1976. gadā. Ņemot vērā izmaiņas lielo koģenerācijas staciju atbalsta mehānismā, kas neparedz dabasgāzes izmaksu kompensāciju, kā arī būtisku atbalsta samazinājumu koģenerācijai līdz ar subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanu no šā gada sākuma, Rīgas TEC strādāja tirgus konjunktūrā, efektīvi plānojot darba režīmus un kurināmā izmantošanu. Tādējādi Rīgas TEC izstrāde 2014.gadā bija par 309 GWh jeb 16% mazāka nekā gadu iepriekš.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas