Pēc vairākiem ekonomiskajiem rādītājiem Latvija atgriezusies pirmskrīzes līmenī, tomēr ir kāds “bet”

0 komentāri

Lai gan pēc vairākiem ekonomiskiem rādītājiem Latvija ir atgriezusies pirmskrīzes līmenī, joprojām pastāv ienākumu nevienlīdzība un pieaug nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits.

Latvijas ekonomika ir atgriezusies pie izaugsmes un turpina būt viena no straujāk augošajām Eiropas Savienībā. Pērn iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju bija teju 11 tūkstoši eiro, pārsniedzot pirmskrīzes līmeni. Savukārt neto algas 2008. gada līmeni pārsniedza jau pirms trīs gadiem.

Tāpat arī mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi pēdējos gados aug, un saskaņā ar pēdējiem datiem sasniedz 387 eiro uz vienu ģimenes locekli mēnesī. Taču nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits nesamazinās un veido aptuveni piekto daļu iedzīvotāju.

Atšķirībā no krīzes gadiem tagad šis risks vīriešiem ir zemāks nekā sievietēm.

Par to, kādi izaicinājumi gaidāmi nākotnē, šodien plašāk informēs Centrālā statistikas pārvalde.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas