Paliekot pie pašreizējās inflācijas prognozes, Latvijas budžets var zaudēt 30 miljonus

0 komentāri

Ņemot vērā naftas cenu samazinājumu, Latvijas Banka nākamgad cenu pieaugumu jeb inflāciju lēš aptuveni 1,4% apjomā. Tas ievieš pamatīgas korekcijas tajā, kā varētu pildīties valsts budžets.

Šī prognoze būtiski atpaliek no iepriekšējās – iepriekš Latvijas Banka paredzēja, ka inflācija būs 2,4% apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs uzskata, ka, pieturoties pie pašreizējās prognozes, veidojot nākamā gada budžetu, varētu pieaugt budžeta deficīts. Korekcija cenu samazinājumā, ko ieviesusi jaunā prognoze, naudas izteiksmē ir aptuveni 30 miljoni eiro. Faktiski tas nozīmē, ka valsts budžets, veidots pēc vecās prognozes, varētu pildīties par 30 miljoniem eiro mazāk.

Foto: Ieva Mārtiņa, LNT Ziņas

Foto: Ieva Mārtiņa, LNT Ziņas

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas