Pakalpojumu cenas gada laikā augušas par 2,9%

0 komentāri

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2014. gada oktobrī salīdzinājumā ar pērnā gada oktobri palielinājies par 0,7%. Tā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājušās par 0,2%, bet pakalpojumiem samērā būtiski pieaugušas – par 2,9%.

Lielākā ietekme uz vidējo patēriņa cenu līmeni šā gada oktobrī salīdzinājumā ar situāciju pirms gada bija cenu kāpumam alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar mājokli saistītiem pakalpojumiem, viesnīcu un restorānu pakalpojumiem, atpūtai un kultūrai, kā arī cenu kritumam pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem un ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem.

Pārtikas cenu vidējais līmenis šogad oktobrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājies – zemākas cenas nekā pērn tagad ir pienam un piena produktiem, cukuram, gaļai un gaļas izstrādājumiem, eļļai un taukvielām, olām, maizei.

Cenas augušas ir dārzeņiem, maltai kafijai, saldumiem un medum, kā arī sieram.

Transporta grupā cenu samazināšanos galvenokārt ietekmēja cenu kritums degvielai.

Tikmēr pakalpojumu grupā viesnīcu un restorānu cenas, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri, pieaugušas par 4,5%.

Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, patēriņa cenu līmenis nav mainījies. Pakalpojumu cenu līmenis, salīdzinot ar situāciju šā gada septembrī, samazinājies par 0,2%, bet precēm pieaudzis par 0,1%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas