Nolikto atslēgu princips faktiski nokāvis kreditēšanu Latvijā

1 komentārs
Nolikto atslēgu princips faktiski nokāvis kreditēšanu Latvijā
FOTO: LETA

Pirms vēlēšanām Saeima pieņēma tā saukto ”nolikto atslēgu” principu, kas mājokļu pircējiem palīdzētu atbrīvoties no kredītsaistībām. Tagad, pēc vēlēšanām politiķi vienojušies pašu principu nolikt pie malas, jo pēkšņi sapratuši, ka tā esamība faktiski nokāvusi kreditēšanu Latvijā.

Likuma grozījumiem, kas maksātnespējīgam klientam ļauj uz bankas filiāli atnest, kredītā ņemtā dzīvokļa atslēgas ar visu palikušo parādu, bija jāstājas spēkā 1.martā, lai to nepieļautu, bankas no 15 %- 40 % palielināja kredīta pirmās iemaksas. Tā rezultātā, tāpat jau kūtrā kreditēšana pēdējos mēnešos faktiski apstājusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saeima jau rīt varētu lemt par vairāku likumprojektu nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās, lai ieviestu “nolikto atslēgu” principu kā izvēles iespēju hipotekārā kredīta ņēmējam.

Paredzēts, ka deputātiem būs jālemj par šo likumprojektu iekļaušanu sēdes darba kārtībā un tad arī jālemj par nodošanu komisijām. Plānots, ka izskatīšanai tiks iesniegti grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, Maksātnespējas likumā, kā arī likumos par iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmumu ienākuma nodokli.

Likumprojektos paredzēts iekļaut Latvijas Bankas priekšlikumus, kas pirmdien pārrunāti koalīcijas partneru sanāksmē. Plānots, ka šos likumprojektus parlamentā iesniegs koalīcijas pārstāvji.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu
    0

    Nu

    Kopā ar nolikto atslēgu principu bija arī jāpieņem likums, kas nosaka, ka nedrīkst prasīt pirmo iemaksu! Tas būtu tikai godīgi!

    04.02.2015 20:44

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas