No 1. augusta par elektrību būs jāmaksā pat tad, ja to nelieto

105 komentāri

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunos elektrības tarifus, kas nozīmē, ka no 1. augusta būs jāmaksā par elektrības pieslēgumu pat tad, ja elektroenerģija netiks patērēta, vēsta TV3 Ziņas.

Sadales tīkla plānotā jaunā tarifa maksa par elektrību samazināsies tiem, kuri elektrību patērē “efektīvi”. Savukārt tiem, kuri elektrību nepatērē vai patērē to neefektīvi, gaidāms elektrības cenu pieaugums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!

Piemēram, mājsaimniecībām vienfāzes pieslēgumos, kurās elektroenerģija netiek patērēta, turpmāk rēķins pieaugs par fiksēto mēneša maksu 1,50 eiro (ietverot PVN).Savukārt pie salīdzinoši maza elektroenerģijas patēriņa – 85 kilovatstundas (kWh) mēnesī – kopējais rēķins pieaugs par 0,13 eiro.Pie 115 kWh patēriņa mēnesī, gala rēķins samazināsies par 0,21 eiro, bet ar patēriņu 300 kWh mēnesī kopējais rēķins samazināsies par 2,97 eiro mēnesī.
Mājsaimniecībām trīsfāžu pieslēgumos fiksētās ikmēneša maksas apjoms būs atkarīgs no pieslēguma jaudas. Piemēram, 20A trīsfāžu pieslēgumos, kuros elektroenerģija netiek patērēta, turpmāk rēķins pieaugs par fiksēto mēneša maksu 4,84 eiro (ietverot PVN). Savukārt ar salīdzinoši mazu elektroenerģijas patēriņu – 100 kWh mēnesī – kopējais rēķins pieaugs par 3,35 eiro. Ar patēriņu 400 kWh mēnesī gala rēķins samazināsies par 1,13 eiro, bet pie elektrības patēriņa 600 kWh kopējais rēķins samazināsies par 4,10 eiro mēnesī.
Sadales tīkls iepriekš akcentējis, ka, ieviešot līdzsvarotu elektroenerģijas sadales tarifu, uzņēmums papildus iegūs aptuveni 15 miljonus eiro, kas tiks ieguldīti Sadales tīkla infrastruktūrā. Šāds piedāvātais elektrības cenu risinājums pastāv lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu.
105 komentāri

TOP komentāri

 • pensionāre
  +16

  pensionāre

  'Šoreiz man ari gribas teikt''cūkas riktīgie''.tā ekonomēju, pat TV ilgi neskatītos..spuldzites.vismazākās.ieskrūvētas.lai sanāktu maizītei.bet tagad.vai nu bez zālēm vai bez naudas.lai bagātie kļūtu vēl bagātāki-nelieši un viss.

  05.05.2016 13:25

 • Raivo Kokiņš
  +14

  Raivo Kokiņš

  Kur par lietu,sauli,gaisu ko elpoju,kur nodoklis par to,ka piedzimu?!

  05.05.2016 13:09

 • Talis celmins
  +14

  Talis celmins

  Kartejais terors no Latvijas valdosas klikes Latvijas vergu tautai.

  05.05.2016 11:35

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas