Nākamgad varētu atcelt visus krīzes gados noteiktos pabalstu ierobežojumus

1 komentārs

Sākot ar 2015. gadu varētu tikt atcelti visi 2009. gadā pieņemtie sociālās apdrošināšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalsta izmaksas ierobežojumi, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais ziņojums valdībai Par turpmāku valsts pabalstu izmaksas ierobežojumu noteikšanas pamatotību.

Ņemot vērā, ka ar šo gadu ir atjaunota sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta maksimālā apmēra noteikšana, sākot ar 2015. gadu, izmaksas ierobežojumi sociālās apdrošināšanas pabalstiem nav saglabājami, norāda LM.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas nozīmē, ka no 2015. gada plānots atcelt ierobežojums ģimenes valsts pabalsta izmaksai, proti, tas vairs netiks izmaksāts 11,38 eiro apmērā par katru bērnu, bet tiks diferencēts atkarībā no bērnu skaita ģimenē.

Tāpat tiktu atcelti no 2010. gada 1. janvāra noteiktie ierobežojumi slimības un bezdarbnieku pabalstam, kā arī no 2013. gada 1. janvāra jau divreiz samazinātie ierobežojumi maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem.

Par pabalstu ierobežojumu saglabāšanas pamatotību vēl jālemj valdībai, kā arī par nolemto jāziņo Saeimai. Plānots, ka valdība lēmumu pieņems otrdien, 9. decembrī.

Kā ziņots, Saeima 2009. gada jūnijā pieņēma likumu Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam, krīzes periodā paredzot maternitātes, paternitātes, vecāku, slimības un bezdarbnieka pabalstu izmaksu ierobežojumus. 2012. gada sākumā tika nolemts saglabāt šos ierobežojumus līdz 2014. gada beigām.

Maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem, sākot ar 2013. gada 1. janvāri, ierobežojumi tika samazināti divas reizes.

Gadu pirms iepriekš minētā likuma pieņemšanas, proti, 2008. gada jūnijā Saeima pieņēma grozījumus likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu, atceļot iemaksu griestus no 2009. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim, ar mērķi palielināt sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta ieņēmumus ekonomiskās krīzes laikā.

Šā gada sākumā iemaksu griesti tika atjaunoti un noteikti 46 400 eiro apmērā gadā. Nākamgad tos plānots palielināt līdz 48 600 eiro gadā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • gaa
    0

    gaa

    Es neko nesapratu

    08.12.2014 12:25

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas