Vilks: PVN pārtikai nesamazināsim; jāatgriežas pie veselā saprāta

0 komentāri

Latvijas politiķi pirms vēlēšanām Krievijas embargo kontektsā nedrīkst ieslīgt populismā, ķerties pie budžeta tērēšanas un izpostīt Latvijas izveidoto taupīgās valsts tēlu Eiropā. Tāpat patlaban nevar runāt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, tā LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda finanšu ministrs Andris Vilks.

A. Vilks uzsvēra – kamēr viņš būs finanšu ministra amatā, budžets ”netiks atvērts”, tāpat netiks pieņemts lēmums par PVN samazināšanu pārtikai.

Šobrīd lūgumu atvieglot nodokļu nomaksu saistībā ar Krievijas embargo iesnieguši vien četri Latvijas uzņēmumi, un tas apliecina, ka pašreizējā krīze nav tik smaga kā krīze deviņdesmito gadu beigās vai 2009. gadā, uzsvēra A. Vilks, norādot, ka tādēļ nav nepieciešams tērēt lielus līdzekļus no budžeta pašreizējās krīzes novēršanai.

“Es piekrītu, ka budžeta deficīts varētu mazlietiņ palielināties, bet nevar izdarīt tādu spiedienu, kad budžeta deficīts vairs nav nekas. To nedrīkst darīt. Kurš var galvot, ka mēs spēsim atgriezties pie tādas fiskālās politikas, kādu Latviju pasaule ir pēdējos gados iepazinusi?” pauda finanšu ministrs.

Foto: LETA

Foto: LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks:

Politiķiem nevajadzētu solīt lietas, ko tagad nevaram atļauties. Krievijas darbības sakritušas ar vēlēšanu gadu – tā ir ļoti nelāga situācija, tomēr ceru, ka veselais saprāts uzvarēs un mēs nesāksim graut budžetu.

Viņš norādīja, ka PVN likmes samazināšana pārtikai ievērojami plucinātu nodokļu ieņēmumus, taču būtu nepareizi domāt, ka tas veicinātu Latvijas iedzīvotāju kārāku naudas tērēšanu Latvijā ražotu produktu iegādei.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas