Vilks: PVN pārtikai nesamazināsim; jāatgriežas pie veselā saprāta

0 komentāri

Latvijas politiķi pirms vēlēšanām Krievijas embargo kontektsā nedrīkst ieslīgt populismā, ķerties pie budžeta tērēšanas un izpostīt Latvijas izveidoto taupīgās valsts tēlu Eiropā. Tāpat patlaban nevar runāt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, tā LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda finanšu ministrs Andris Vilks.

A. Vilks uzsvēra – kamēr viņš būs finanšu ministra amatā, budžets ”netiks atvērts”, tāpat netiks pieņemts lēmums par PVN samazināšanu pārtikai.

Šobrīd lūgumu atvieglot nodokļu nomaksu saistībā ar Krievijas embargo iesnieguši vien četri Latvijas uzņēmumi, un tas apliecina, ka pašreizējā krīze nav tik smaga kā krīze deviņdesmito gadu beigās vai 2009. gadā, uzsvēra A. Vilks, norādot, ka tādēļ nav nepieciešams tērēt lielus līdzekļus no budžeta pašreizējās krīzes novēršanai.

“Es piekrītu, ka budžeta deficīts varētu mazlietiņ palielināties, bet nevar izdarīt tādu spiedienu, kad budžeta deficīts vairs nav nekas. To nedrīkst darīt. Kurš var galvot, ka mēs spēsim atgriezties pie tādas fiskālās politikas, kādu Latviju pasaule ir pēdējos gados iepazinusi?” pauda finanšu ministrs.

Foto: LETA

Foto: LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks:

Politiķiem nevajadzētu solīt lietas, ko tagad nevaram atļauties. Krievijas darbības sakritušas ar vēlēšanu gadu – tā ir ļoti nelāga situācija, tomēr ceru, ka veselais saprāts uzvarēs un mēs nesāksim graut budžetu.

Viņš norādīja, ka PVN likmes samazināšana pārtikai ievērojami plucinātu nodokļu ieņēmumus, taču būtu nepareizi domāt, ka tas veicinātu Latvijas iedzīvotāju kārāku naudas tērēšanu Latvijā ražotu produktu iegādei.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas