Gulbe: Atsevišķu pārtikas preču cenas jau krīt

0 komentāri

Jau šobrīd vērojama cenu krišanās vairākām pārtikas precēm – dārzeņiem, augļiem, pienam – tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

Cilvēki var rēķināties, ka Eiropas Savienības (ES) tirgos cenas precēm, kurām Krievija piemērojusi embargo, samazināsies.

Īstermiņā tas pircējiem ir labi, taču, ja ilgtermiņā uzņēmumi nevar ražot preces ar cenu, kas mazāka par pašizmaksu, skaidroja I. Gulbe. Tas nozīmē, ka faktiski pastāv draudi, ka ražošana tiks pārtraukta, netiks maksātas algas un nodokļi, un gala rezultātā “nebūs no kā pirkt tos lētos produktus”.

Jau ziņots, ka Krievija ieviesusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas. Lēmums par sankciju ieviešanu ”mums nenāca viegli, bet mēs bijām spiesti to pieņemt. Bet arī šajos apstākļos es esmu pārliecināts, ka mēs spēsim šo situāciju pagriezt sev par labu”, pauda Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas