Lēnām, gandrīz nemanāmi, bet mēs pamazām kļūstam turīgāki, saka eksperti

1 komentārs

Lēnām, gandrīz nemanāmi, bet mēs pamazām kļūstam turīgāki – tā situāciju Latvijas ekonomikā raksturo zinātāji. Cenas mūsu valstī joprojām neaug, bet darba algas kāpj. Pateikties par to gan varam ārējiem faktoriem – zemajām naftas un gāzes cenām.

Salīdzinājumā ar februāri martā cenas pieaugušas par 0,7, tomēr gada griezumā, salīdzinot ar laiku pirms 12 mēnešiem, Latvijā kārtējo reizi reģistrēta deflācija – cenas kritušās par 0,6%. To aprēķinājusi Centrālā statistikas pārvalde. Līdzīgi cenu izmaiņu rādītāji Latvijā vērojami jau ilgāku laiku, un ekonomisti atzīst, – arī jaunākie dati nav nākuši kā pārsteigums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr algas turpina augt pat trīsreiz straujāk nekā pakalpojumu cenas, kamēr pārtika kļūst pat lētāka. Tādējādi vidējā Latvijas iedzīvotāja turība ļoti lēni, bet pieaug, tā situāciju raksturo ekonomisti. Viņi gan steidz piebilst, – tas ir ārēju faktoru, ne pašmāju politiķu vai uzņēmēju veiksmes stāsts.

Foto

“Pozitīvās tendences lielos vilcienos bāzējās šajās te energoresursu cenu tendencēs, kas ļauj mums mazāk maksāt par importu, par resursiem, kas Latvijā nav un tādējādi mums paliek vairāk naudas uz rokas,” stāsta Dainis Gaišputis, SEB bankas ekonomikas eksperts.

Latvijai, kas naftu un gāzi patērē, bet neražo, zemās cenas pagājušogad devušas līdz pat vienam papildus procentam iekšzemes kopprodukta pieauguma. Kamēr naftas cena turas zema, arī liela inflācija Latvijā nav gaidāma.

Uzņēmējiem situācija ir mazāk iepriecinoša, jo darba algas turpina kāpt straujāk par patēriņu. Tas nozīmē, ka apgrozījumam neaugot, nekas cits neatliek, kā algas celt uz uzņēmumu peļņas rēķina.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Agyy
    +2

    Agyy

    Ko var muldet kur kap algas Riga??????Riga nav visa Latvija un visi nesez ofisos kur varbut ir tas kapums.Liepajas algas ka ir ta ir krizes laika.Kaitina sitie uzpustie raksti nez no kurienes.

    09.04.2016 14:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas