Lauksaimnieks: Eiropa piena pārprodukciju grib samazināt uz Latvijas rēķina

0 komentāri

Piensaimniecības nozarei, kurai joprojām nav izdevies pārvarēt krīzi, valdība šodien nolēma piešķirt 7,6 miljonus eiro. Nauda paredzēta slaucamo govju ciltsdarbam un līdz gada beigām tiks izmaksāta zemniekiem, kuri regulāri nodod pienu pārstrādei.

Zemnieki gan uzskata, ka šī nauda ir kā piliens jūrā. Zemo piena iepirkuma cenu dēļ daudzas saimniecības ir uz bankrota sliekšņa un tuvāko mēnešu laikā izputēs.

Piemēram, Limbažu puses zemnieku saimniecības Ausmas īpašnieks Aldis Dāboliņš uzskata, ka valdības piešķirtais atbalsts ir tikai caurumu lāpīšana. Piena nozares problēmu risināšanā viņš būtu gribējis redzēt aktīvāku Latvijas interešu aizstāvību Briselē. “Saka, ka visi Eiropā līdzvērtīgi, bet tā gan neizskatās. Tur grib piena pārprodukciju uz samazināt uz Latvijas rēķina,” TV3 Ziņām pauda A. Dāboliņš.

Dāboliņu ģimenes fermā ir aptuveni simts slaucamu govju. Saimniecība nav kooperatīvu biedre, un pienu nodod uzpircējiem. Tomēr jau mēnešiem ilgi par to tiek maksāta neadekvāti zema cena, kas saimniecībai rada pamatīgus zaudējumus. Proti, no saimniecības pienu nopērk par 20 eirocentiem litrā, kamēr ražošanas pašizmaksa ir 26 eirocenti par litru.

Skaties foto:

Gada gaitā saimniecība veikusi pamatīgu izmaksu optimizāciju, tomēr pēdējā laikā papildus zemajai piena iepirkuma cenai tiek kavēti maksājumi par pienu.

Daudzās saimniecībās problēmas esot tik lielas, ka tās jau tuvākajā laikā var nonākt uz bankrota sliekšņa, kas novestu pie visas piena nozares likvidēšanas.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas