Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi ne tikai no Latvijas gāzes

4 komentāri

Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi no citiem piegādātājiem, ne tikai no Latvijas gāzes.

Pēc vairāku mēnešu darba Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi dabasgāzes infrastruktūras lietošanas noteikumus, kas tagad paredz iespēju Latvijas lietotājiem iegādāties gāzi ne tikai no Latvijas gāzes, bet arī no citiem avotiem.

Šīs ir nozīmīgas izmaiņas Latvijas gāzes tirgū, jo var veicināt gāzes cenu samazinājumu. Pagaidām izmaiņas vairāk skars lielos gāzes patērētājus, tā LNT atzina Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Latvijas gāzes pārstāvji tikmēr norāda, ka apstiprinātie noteikumi regulatoram ir jāmaina, jo ir klajā pretrunā ar Enerģētikas likumu, kas paredz iespēju brīvi izvēlēties tirgotāju tikai no 2017. gada 3. aprīļa, tad beidzas Latvijas gāze ekskluzīvās tiesības uz dabasgāzes pārvadi, uzglabāšanu, sadali un tirdzniecību.

Foto:

LNT Ziņas jau iepriekš vēstīja, ka par iespēju izvēlēties alternatīvus gāzes piegādātājus iepriekš interesējās gāzes lielākais patērētājs Latvenergo. Par reālāko pirmo konkurentu eksperti minēja Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa operatoru Lit-gas. Tātad paralēli Krievijas piegādēm Latvijas tirgū varētu ieplūst norvēģu gāze, kas uz Lietuvas termināli tiek vesta ar kuģiem.

Skaties video!

4 komentāri

TOP komentāri

 • peteris
  0

  peteris

  shitas treknais melis laikam ir aboltinas radinieks vai ari kalvisha!

  11.09.2015 17:11

 • peteris
  0

  peteris

  tad jau jaed daudz pupas un zirnus- pirdisim mucas un kurinasim bus divi labumi -paedusi un sasildijusies ! bet galvenais--- neatkarigi no visiem!!!!

  11.09.2015 17:06

 • peteris
  0

  peteris

  nihrena sev , megina vel uzdoties par labveliem , redz , mes varam but neatkarigi no krievijas! bet par kadu cenu! vai mums ir norvegu algas vai dzives limenis? jau atpaliekam no daudzam afrikas valstim - kur vel talak? valdiba tik melo un zongle ar cipariem manot tautu . laikam esam pelnijusi ja reiz tada situacija! lai veicas!

  11.09.2015 17:02

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas