Latvijas Gāzei izteikts brīdinājums par likuma nepildīšanu

2 komentāri

Par neļaušanu uzņēmumam Latvenergo izmantot savus gāzesvadus, kompānijai Latvijas Gāze izteikts brīdinājums. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija konstatējusi pārkāpumus Latvijas Gāzes rīcībā, bet nolēmusi uzņēmumam izteikt brīdinājumu, nevis piemērot naudassodu. Lēmums nozīmē, ka gāzes koncernam ir jāievēro likumā noteiktais par trešo pušu piekļuvi gāzes infrastruktūrai. Par šādu pārkāpumu maksimālais naudassods ir 10% uzņēmuma apgrozījuma.

Ja Latvijas Gāze turpinās nepildīt likumu, tad varētu tikt lemts arī par bargākiem sodiem, šodien sacīja regulatora vadītājs Rolands Irklis.

Pēc viņa teiktā, regulatoram neesot pilnīgas pārliecības, ka gāzes koncerns ņems vērā tam izteikto brīdinājumu. Par rīcību, liedzot uzņēmumam Latvenergo piekļuvi gāzes infrastruktūrai, lai energokompānija varētu iegādāties gāzi no Lietuvas, regulators bija sācis pret Latvijas Gāzi administratīvā pārkāpuma lietu. Regulatora lēmumu ir iespējams pārsūdzēt tiesā.

“Galvenais apsvērums, kāpēc šodien pieņemts brīdinājums, nevis kāds bargāks sods, ir tas, ka pārkāpums ir konstatēts un izdarīts pirmo reizi. Tā ir tāda laba prakse, ka, ja ir pirmreizējs pārkāpums, tad nevajadzētu sekot uzreiz visbargākajiem sodiem. Regulatora galvenais mērķis, pieņemot šo lēmumu, bija panākt, ka Latvijas Gāze sāk ievērot normatīvo aktu prasības un sāk precīzi tās izpildīt. Tas, ko mēs redzējām šajā procesā, bija, ka Latvijas Gāze pilnībā tam neseko un sāk spēlēt pēc sev zināmiem noteikumiem,” skaidro regulatora vadītājs.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Anda Zahovska
  0

  Anda Zahovska

  Loti patiikami.

  29.04.2016 15:07

 • Nu re
  0

  Nu re

  Kā būs, Kalvīti? Pildīsi likumu vai nepildīsi?

  26.04.2016 04:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas