Latvijas ekonomika gada laikā augusi par teju 2%

0 komentāri

Pagājušā gada pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir palielinājies par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ātrais novērtējums. Salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo ceturksni, IKP ir pieaudzis par 1,9%.

Pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem 2014.gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar 2013.gada 4. ceturksni, IKP ir palielinājies par 1,9%.

IKP pieaugumu sekmēja apjoma kāpums tirdzniecībā par 2% un būvniecībā – par 3%. Savukārt pakalpojumu nozarēs (bez tirdzniecības) pamatā saglabājies 2013.gada 4. ceturkšņa apgrozījuma līmenis. Apstrādes rūpniecības apgrozījums samazinājies par 2%.

Ziņojums par precizētu un izvērstu pagājušā gada 4.ceturkšņa IKP apjomu un izmaiņām tiks publicēts 27.februārī.

Pagājušā gada izaugsme izvērtās vājāka, nekā sākotnēji bija prognozēts. Samazinātas arī šī gada Latvijas tautsaimniecības izaugsmes prognozes.

Latvijas Banka janvārī samazināja 2015.gada Latvijas tautsaimniecības izaugsmes prognozes un paziņoja, ka IKP kāpums šogad varētu būt 2% un nesasniegt iepriekš lēstos 2,7%.

Swedbank ekonomisti samazinājuši Latvijas šī gada IKP kāpuma prognozi līdz 1,9%. Vēl pērnruden Swedbank analītiķi lēsa, ka Latvijas tautsaimniecības izaugsme šogad būs 2,6%.

Šā gada valsts budžets veidots, balstoties prognozēs, ka Latvijas IKP kāpums 2015.gadā būs 2,8%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas