Latvija varēs pretendēt uz kumosu Junkera 315 miljardu eiro vērtajā plānā

0 komentāri

Latvija varēšot pretendēt uz līdzekļiem no Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvātā 315 miljardu eiro investīciju plāna, šodien norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjere patlaban atrodas Briselē, kur Eiropas Savienības valstu līderi vienojās par Junkera investīciju plāna iedarbināšanu nākamā gada vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijai jau esot vairāku projektu idejas, kam no plāna varētu piesaistīt finansējumu.

”Tas tagad tikai ir idejas. Eiropas Investīciju banka pēc iesniegšanas izvērtēs katru no šīm idejām. Tur ir vairāki ļoti interesanti projekti – gan enerģētikā, gan infrastruktūrā, gan zinātnes attīstībā kopā ar farmācijas un ķīmijas biznesu. Šobrīd pārsvarā ir tikai projektu idejas,” Ministru prezidente L. Straujuma.

Plāns paredz ekonomiski dzīvotspējīgiem projektiem piesaistīt garantētus ilgtermiņa aizdevumus no privātā sektora. Ž. K. Junkera plāna iedzīvināšana arī būšot galvenā Latvijas prioritāte Eiropas Savienības padomes prezidentūras laikā.

Par naudas piesaistīšanu projektiem valstis konkurēs, jo plānā nevienai valstij nav garantēta kāda iezīmēta ieguldījumu summa.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas