Latvijā ir ceturtais zemākais iekasētais nodokļu līmenis Eiropā pret IKP

0 komentāri

Vai Latvijā beidzot būs stabila nodokļu sistēma? Kamēr valdība gatavo nākamā gada budžetu, par šo jautājumu šodien Latvijas Bankas rīkotajā diskusijā spriež ekonomikas eksperti.

Kā liecina Latvijas Bankas sniegtā informācija, vērtējot pēc iekasētās nodokļu summas pret iekšzemes kopproduktu (IKP), Latvijai ar 29% ir ceturtais zemākas rādītājs Eiropas Savienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr vidēji Eiropas Savienībā šīs summa sasniedz 40%. Valdība ir apņēmusies palielināt šo ieņēmumu īpatsvaru, un viens no veidiem ir nodokļu pārskatīšana. Tomēr Latvijas Banka norāda, ka nepārtrauktās nodokļu politikas pārmaiņas pēdējo gadu laikā bijušas nozīmīgs Latvijas konkurētspējas klupšanas akmens.

Tās ieskatā par nodokļu celšanu var domāt tikai tad, kad ekonomikā lielāks uzsvars tiek likts nevis uz lētākiem, bet augstākas pievienotās vērtības produktiem. Patlaban Latvijas ekonomikas struktūrā augsto tehnoloģiju nozares veido tikai 20% no iekšzemes kopprodukta, kamēr Eiropas attīstītajās valstīs – teju pusi.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas