Latvijā audzē safīrus

0 komentāri

Patlaban tiek attīstīts Latvijā audzētu īpaši augstas tīrības balto safīru rotu tirdzniecības zīmols Baltic Sapphire.

Safīri ārēji ir līdzīgi briljantiem. Laboratorijas safīrs pēc savām īpašībām ir identisks dabīgajam. Turklāt tas ir otrais cietākais akmens pēc dimanta, to nav iespējams saskrāpēt, ja nu vienīgi ar dimantu, piebilst Butkevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laboratorijā safīra radīšanai netiek izmantoti sintētiskie piemaisījumi vai komponentes. Proti, safīra audzēšanas process ir tāds pats kā dabīgajiem akmeņiem, tikai paātrināts simtiem reižu kontrolētos laboratorijas apstākļos.

Lai panāktu augstu virsmas kvalitāti, safīra slīpēšanā tiek izmantots meistaru roku darbs. Atšķirībā no cirkonija safīrs laika gaitā saglabā savu spožumu, proti, tas nebalē. Tāpat tas ir izturīgs pret temperatūras svārstībām, atzīmē safīru audzētāju pārstāvis Ervīns Butkevičs.

Tiesa, cik lielas investīcijas ieguldītas safīra kristālu audzēšanas biznesā, Butkevičs neatklāj, taču viņš norāda, ka safīra kristālu audzēšanas laboratorija atrodas Rīgā.

Safīra kristālu audzēšanu pārvaldīs SIA Baltic Crystal, informē uzņēmuma direktors Aleksejs Zagumenovs. Pirmās Latvijā audzēto safīru rotu kolekcijas prezentācija notika starptautiskās izstādes Baltic Beauty 2014 atklāšanas dienā, 31. oktobrī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas