Latvijā 2017. gadā atkal varētu celt nodokļus, brīdina Rimšēvičs

1 komentārs

Finanšu ministrija gatavo augsni kārtējai nodokļu celšanai 2017. gadā, un tas ir graujoši Latvijas ekonomikai – ar šādu brīdinājumu klajā nācis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“To gatavo Finanšu ministrija (FM), kas šobrīd izplata informāciju, no kuras izriet, ka rezultātā mums jāgatavojas lielākiem nodokļiem. Nu iedomājieties, kas tas ir par signālu?” sacīja Rimšēvičs.

Viņš skaidro, ka Latvija joprojām dzīvo no rokas mutē, neveidojot uzkrājumus, tādēļ jaunais valsts budžets desmit ballu skalā vērtējams ar sešinieku. Šādam viedoklim piekrīt arī citi ekonomisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Finanšu ministrija TV3 Ziņām Rimšēviča pārmetumus gan noliedza. Nodokļu izmaiņas izslēgt nevarot, bet plānu tos celt ministrijai neesot. Tikmēr SEB Bankas ekonomists Edmunds Rudzītis atzina, – risks, ka nodokļi jau nākamgad atkal tiks celti, tik tiešām pastāv.

Ekonomists Edmunds Rudzītis:
Ja mēs skatāmies uz iekasēto nodokļu apjomu pret IKP, tas ir neliels salīdzinājumā ar Igauniju un citām ES valstīm. Tad, protams, ir divi veidi – vai mēs to labojam ar efektīvāku nodokļu iekasēšanu. Ja mēs to nevaram, neprotam izdarīt, atliek vieglākais ceļš un tad bieži vien ir šis te nodokļu palielinājums.

Video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    0

    Velta Kociņa

    Protams ,jāpaņem no tiem , kas jau maksā ... No nemaksātājiem paņemt neprotam !!! Gribētos dzirdēt godīgu atbildi , vai deputāti maksā nodokļus arī no visām savām kompensācijām ??? Vai šos līdzekļus ar nodokļiem neapliek ??? Manu pensiju gan apliek.

    05.12.2015 13:20

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas