Latviešu jauniešu izgudrotā galda spēle piesaka sevi pasaulē

0 komentāri
Latviešu jauniešu izgudrotā galda spēle piesaka sevi pasaulē
Foto: LETA

Latvijas jauniešu radītā spēle Wash Dash jau nākamgad var nokļūt pie galda spēļu cienītājiem ne tikai Eiropā, bet arī Āzijā.

Spēles idejas autori ir pieci pamatskolas skolēni no Cēsīm un Allažiem, kuri pirmo spēles prototipu radīja pirms pusotra gada Iespējamās misijas vasaras nometnē. Cēsnieki un allažnieki pārrakstījuši galda spēļu vēsturi vismaz Latvijā, kļūstot par pirmajiem jauniešiem, kuru ideju spēļu izplatītāji tālāk realizējuši līdz galaproduktam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Sākumā bija tā, ka vienkārši bija stienītis un bija jāuzliek knaģi un cilpiņas uz laiku, es nezinu, kā es to izdomāju, vienkārši negaidīti,” stāsta spēles idejas autors, Cēsu pamatskolas 9.klases skolnieks Intars Ivanovs,  “es to izdomāju un nepievērsu tam uzmanību un tad man zvanīja Raivis, un ka viņš vēlas attīstīt, ka ir izvēlējušies.”

“Bija tā, ka mēs vienkārši atnācām uz nometni prieka pēc pavadīt laiku un neticējām, ka kaut kas tāds izveidosies. Tas bija tā kā tāds neiespējamais, uz joku kaut ko darījām,” atklāj spēles idejas autore, Priekuļu tehnikuma 1.kursa audzēkne Amanda Gruzdiņa.

Pusotra gada laikā spēlei izveidota gala versija un tās sākotnējais nosaukums Fiksās rokas pārtapis par idejisku analogu angļu valodā. Uzņēmums Brain Games spēli oktobrī prezentēja pasaules mēroga galda spēļu izstādē, kur tā saņēmusi starptautisku atzinību. Plānots, ka jauniešu izgudrotā spēle nākamā gada sākumā nokļūs arī veikalos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas