Lai mazinātu bezdarbu un ēnu ekonomiku, eksperti aicina mainīt nodokļus

0 komentāri

Lai samazinātu bezdarbu un ēnu ekonomiku, starptautiskie eksperti aicina Latviju samazināt darbaspēka nodokļus un ieviest progresīvo ienākumu nodokli. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD izstrādājusi pirmo visaptverošo Latvijas ekonomisko pārskatu, kurā uzskaitītas vairākas problēmas, kas pēc šīs organizācijas domām traucē valstij attīstīties.

Jau vairākus gadus Latvija cenšas kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD dalībvalsti. Tagad OECD sagatavojusi pirmo ekonomisko pārskatu par Latviju. Tajā pozitīvi novērtēts, ka Latvija pārvarējusi ekonomisko krīzi, taču norādīts uz vairākām problēmām, kas samazina valsts konkurētspēju un produktivitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

OECD aicina Latviju vairāk ieguldīt zinātnē, veidot uzkrājumu fondu ekonomisko krīžu gadījumiem, samazināt ienākumu nevienlīdzību, samazināt lielo darbaspēku nodokļu slogu un veikt citus pasākumus. Tieši lielo darbaspēka nodokļu slogu organizācija uzskata par ēnu ekonomikas un bezdarba cēloni valstī.

Tāpēc organizācija iesaka ne tikai samazināt darbaspēka nodokļus, bet arī ieviest progresīvo ienākumu nodokli, lai palielinātos ienākumi cilvēkiem, kuri dara zemāk atalgotus darbus. Latvijas Darba devēju konfederācijā piekrīt, ka augstie darbaspēka nodokļi ir ļoti liela problēma, taču darbaspēku nodokļu samazināšanai nebūtu jāattiecas tikai uz mazo algu saņēmējiem.

Latvijas valdība ir apņēmusies darbaspēka nodokļus samazināt, bet tas notiek lēni. Vienlaikus vairāki eksperti jau ir norādījuši, ka līdz ar darbaspēka nodokļu mazināšanu, iespējams, nākotnē Latvijai vajadzēs citus nodokļus paaugstināt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas