Lai mazinātu bezdarbu un ēnu ekonomiku, eksperti aicina mainīt nodokļus

0 komentāri

Lai samazinātu bezdarbu un ēnu ekonomiku, starptautiskie eksperti aicina Latviju samazināt darbaspēka nodokļus un ieviest progresīvo ienākumu nodokli. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD izstrādājusi pirmo visaptverošo Latvijas ekonomisko pārskatu, kurā uzskaitītas vairākas problēmas, kas pēc šīs organizācijas domām traucē valstij attīstīties.

Jau vairākus gadus Latvija cenšas kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD dalībvalsti. Tagad OECD sagatavojusi pirmo ekonomisko pārskatu par Latviju. Tajā pozitīvi novērtēts, ka Latvija pārvarējusi ekonomisko krīzi, taču norādīts uz vairākām problēmām, kas samazina valsts konkurētspēju un produktivitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

OECD aicina Latviju vairāk ieguldīt zinātnē, veidot uzkrājumu fondu ekonomisko krīžu gadījumiem, samazināt ienākumu nevienlīdzību, samazināt lielo darbaspēku nodokļu slogu un veikt citus pasākumus. Tieši lielo darbaspēka nodokļu slogu organizācija uzskata par ēnu ekonomikas un bezdarba cēloni valstī.

Tāpēc organizācija iesaka ne tikai samazināt darbaspēka nodokļus, bet arī ieviest progresīvo ienākumu nodokli, lai palielinātos ienākumi cilvēkiem, kuri dara zemāk atalgotus darbus. Latvijas Darba devēju konfederācijā piekrīt, ka augstie darbaspēka nodokļi ir ļoti liela problēma, taču darbaspēku nodokļu samazināšanai nebūtu jāattiecas tikai uz mazo algu saņēmējiem.

Latvijas valdība ir apņēmusies darbaspēka nodokļus samazināt, bet tas notiek lēni. Vienlaikus vairāki eksperti jau ir norādījuši, ka līdz ar darbaspēka nodokļu mazināšanu, iespējams, nākotnē Latvijai vajadzēs citus nodokļus paaugstināt.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas