Lai apmierinātu deputātu vēlmi tērēt, budžetā vajadzēs papildu 1–2 miljonus eiro

0 komentāri

Papildu viena vai divu miljonu eiro izdevumus nākamā gada budžeta radīs daudz kritizētās deputātu kvotas jeb prakse, ka deputātiem tiek piešķirta zināma naudas summa, ko viņi drīkst tērēt paši pēc saviem ieskatiem, vēsta LNT Ziņas.

“Kvotas” ir deputātiem atvēlēta visas valsts nodokļu maksātāju nauda, kuru tie drīkst tērēt pēc saviem ieskatiem. Deputāti šo naudu mēdz novirzīt, piemēram, sev tīkamu sabiedrisku organizāciju atbalstam, kultūras namu remontiem vai bērnu rotaļu laukumu izveidei savos novados. Šogad kvota vienam deputātam varētu būt ap 20 tūkstošiem eiro, liecina neoficiāla informācija. Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis gan publiski noliedz kvotu esamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
  • Cik paredzēts kopumā tērēt tā dēvētajām deputātu kvotām?
  • Ē… Tā dēvētajām. Katrreiz, uz šo jautājumu atbildot, es saku, ka deputātu kvotu nav, un šā gada budžetā to nebūs, bet, protams, deputāti iesniegs priekšlikumus, un, protams, tie tiks izvērtēti, un es ļoti centīšos vadīt Budžeta komisijas darbu tā, lai priekšlikumi tiktu izvērtēti pēc būtības, nevis iesniedzēju uzvārda.

Skaties foto:

 

Kopumā valsts budžeta portfelis šogad ir par kādiem 200 miljoniem eiro “smagāks” nekā pērn, šodien, 30. septembrī, jokojot sacīja Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

2016. gada budžeta prioritātes ir aizsardzība un iekšējā drošība.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas