Kur paliek “eiro Mildas”? Sarucis apgrozībā esošo monētu skaits

1 komentārs

Turpina samazināties apgrozībā esošo eiro monētu ar Mildas attēlu skaits – gadu un astoņus mēnešus pēc eiro ieviešanas Latvijā to īpatsvars sarucis līdz 74% no kopējā viena eiro monētu skaita, liecina bankas Citadele inkasācijas dienesta veiktā monitoringa rezultāti.

Bankas Citadele inkasācijas dienests šā gada septembra sākumā, trīs Latvijas pilsētās monitorējot 3000 apgrozībā esošās viena eiro monētas, secināja, ka ceturtā daļa jeb 26% ir citu valstu emitētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visvairāk ārvalstu eiro monētas Latvijā ieplūdušas no Vācijas, veidojot 8% kopējā 1 eiro monētu skaita. Kaimiņvalsts Lietuvas 1 eiro monētu īpatsvars pie mums sasniedz 5%, savukārt no Igaunijas – tikai nepilni 2%, no Itālijas un Spānijas pa – 3%, no Francijas – 2%. No pārējām Eirozonas valstīm Latvijā ieplūdušo 1 eiro monētu īpatsvars ir neliels.

Lai noskaidrotu, kādas eiro monētas šobrīd ir apgrozībā Latvijā, trīs pilsētās – Liepājā, Daugavpilī un Rīgā – bankas Citadele inkasācijas dienests pārbaudīja trīs maisus ar 1000 viena eiro monētām katrā, piefiksējot valstis, kurās monētas laistas apgrozībā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Juris Stalažs
    +1

    Juris Stalažs

    Mums visskaistākais dizains un ir ar ko lepoties !!!

    25.09.2015 14:48

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas