Kur paliek “eiro Mildas”? Sarucis apgrozībā esošo monētu skaits

1 komentārs
Kur paliek “eiro Mildas”? Sarucis apgrozībā esošo monētu skaits
LETA

Tev noteikti jāizlasa

Turpina samazināties apgrozībā esošo eiro monētu ar Mildas attēlu skaits – gadu un astoņus mēnešus pēc eiro ieviešanas Latvijā to īpatsvars sarucis līdz 74% no kopējā viena eiro monētu skaita, liecina bankas Citadele inkasācijas dienesta veiktā monitoringa rezultāti.

Bankas Citadele inkasācijas dienests šā gada septembra sākumā, trīs Latvijas pilsētās monitorējot 3000 apgrozībā esošās viena eiro monētas, secināja, ka ceturtā daļa jeb 26% ir citu valstu emitētas.

Visvairāk ārvalstu eiro monētas Latvijā ieplūdušas no Vācijas, veidojot 8% kopējā 1 eiro monētu skaita. Kaimiņvalsts Lietuvas 1 eiro monētu īpatsvars pie mums sasniedz 5%, savukārt no Igaunijas – tikai nepilni 2%, no Itālijas un Spānijas pa – 3%, no Francijas – 2%. No pārējām Eirozonas valstīm Latvijā ieplūdušo 1 eiro monētu īpatsvars ir neliels.

Lai noskaidrotu, kādas eiro monētas šobrīd ir apgrozībā Latvijā, trīs pilsētās – Liepājā, Daugavpilī un Rīgā – bankas Citadele inkasācijas dienests pārbaudīja trīs maisus ar 1000 viena eiro monētām katrā, piefiksējot valstis, kurās monētas laistas apgrozībā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Juris Stalažs
    +1

    Juris Stalažs

    Mums visskaistākais dizains un ir ar ko lepoties !!!

    25.09.2015 14:48

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas