Krīze vēl nav galā – kredītņēmēji joprojām ir spiesti “skaitīt kapeikas”

0 komentāri

Latvijā joprojām daudzi kredītņēmēji cīnās ar krīzes sekām – par to liecina lielā interese saņemt padomu jaunizveidotajā konsultāciju un mediācijas centrā. Kas sagādā cilvēkiem finanšu problēmas.

Jau neilgi pēc darba dienas sākuma komercbanku asociācijas paspārnē izveidotā Konsultāciju un mediācijas centra speciāliste saņēmusi vairākus zvanus. Viņa kopš centra durvju atvēršanas 9. novembrī saņēmusi 63 zvanus no klientiem, kuri vēlējušies rast risinājumu problēmām ar kredītiem.

Eksperte secina, – lai arī ekonomiskā krīze beigusies, daudzi cilvēki vēl cīnās ar krīzes sekām, jo sevišķi ar hipotekārajiem kredītiem. Pēc padoma vēršas cilvēki, kuru problēmas ir dažādās stadijās: gan tādi, kuri sākuši saņem banku brīdinājuma vēstules, gan ir klienti, kuri gatavojas sarunai ar banku par kredītu restrukturizāciju. Arī iemesli problēmām ir dažādi, piemēram, veselības dēļ cilvēks vairs nevar nopelnīt pietiekami daudz, lai segtu saistības, vai krīzes laikā izpostīta ģimene.

Pēc padoma vērsās arī kāda sieviete, kura muļķības dēļ pirms krīzes kļuva par galvotāju kādam bijušajam draugam, kurš turpina iziet maksātnespējas procesu. Banka tagad vēršas pie galvotājas, lai bez tiesu iesaistes vienotos par gana lielās atlikušās kredīta summas atmaksu. Konsultāciju centrā viņa pārliecinājās, ka vienīgā iespēja ir pašai pieteikt maksātnespēju.

Lielākās komercbankas Swedbank eksperts Ainars Balcers atzīst, ka situācija ar kredītiem, kas ņemti pirms krīzes 2009. gadā, būtiski uzlabojusies, bet arī problemātiskie kredīti vēl nav pilnībā pazuduši. Arī banku sektorā kopumā vēl ir gana daudz problēmu – joprojām mājsaimniecības kavē 8,5% no izsniegtajiem kredītiem.

Tikmēr konsultante atklāja, ka pie viņas pēc padoma vērsušies arī nebanku klienti, kuri vairs netiek galā ar daudziem maziem aizdevumiem. Tiem netiek atteikts, un nākotnē centrs varētu aktīvāk konsultēt šos un arī līzinga kompāniju klientus.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas