Krājbankas lietas “dūzis” Antonovs nozudis no redzesloka. Policija lūdz sākt kriminālvajāšanu

0 komentāri

Policija pēc vairāk nekā trīs gadu darba pabeigusi izmeklēšanu 183 sējumu biezajā Krājbankas lietā. Šonedēļ aizdomās par 90 miljonu eiro piesavināšanos policija lūgusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām.

Pirms četriem gadiem Latviju pāršalca ziņas par problēmām vecākajā komercbankā – Latvijas Krājbankā. Vēlāk izrādījās, ka no bankas pazuduši vairāk nekā 140 miljoni eiro, tā tika slēgta un cieta daudzi tūkstoši noguldītāju. Šonedēļ policija pabeigusi izmeklēšanu un lūgusi sākt kriminālvajāšanu aizdomās par 90 miljonu eiro piesavināšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sešas personas tiek turētas aizdomās arī par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Aizdomās turētajiem draud 12 gadu cietumā.

Izmeklētāji vārdus nesauc, bet neoficiāli zināms, ka aizdomās turētie ir bijušais bankas īpašnieks Vladimirs Antonovs, bankas vadītājs Ivars Priedītis un četri bankas valdes locekļi. Lieta sadalīta vairākās daļās. Patlaban tiesā jau ir daļa lietas par 27 miljonu eiro piesavināšanos, šonedēļ beigusies izmeklēšana pamatlietā, bet vēl par divām epizodēm izmeklēšana turpinās.

Policija atturas no prognozēt, kad Krājbankas pamatlieta varētu nonākt tiesā. Tagad prokuratūrai desmit dienu laikā ir jāpieņem lēmums par apsūdzību uzrādīšanu. Aizdomās turētais Ivars Priedītis videokameras priekšā nevēlējās paust savu viedokli, bet viņa advokāts jau tagad apšaubīja lietā piesaukto summu.

Kur atrodas otrs aizdomās turētais Antonovs nav zināms, bet, pēc izmeklētāju domām, tas netraucēs lietas turpmākai virzībai. Tikmēr paralēli turpinās “Krājbankas” naudas atgūšana. Banka ir vēl parādā pusmiljardu eiro un LNT Ziņu aplēses liecina, ka likvidators KPMG Baltics varētu neatgūt līdz pat 200 miljoniem eiro.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas